TOP 5 kvalitatīvu vasaras riepu priekšnoteikumi

riepas vasaraiVasaras sezona vairs nav aiz kalniem, tāpēc ir laiks sākt domāt par ziemas riepu nomaiņu.  Noteikti esi informēts, ka ar vasaras riepām Latvijā ir atļauts pārvietoties sākot ar 1. martu. Mainot riepas vienmēr jāpatur prātā pats galvenais elements uz ceļa – Tava un apkārtējo cilvēku drošība. 

Vai esi pārliecināts, ka Tavas iepriekšējās sezonas riepas ir darba kārtībā? Varbūt ir laiks iegādāties jaunu riepu komplektu? 

Šis raksts palīdzēs Tev izprast kvalitatīvu vasaras riepu priekšnoteikumus, lai Tava atrašanās uz ceļa būtu pilnīgi droša visu sezonu. 

Kas jāņem vērā, izvēloties labākās vasaras riepas?

 

Vadāmība

Vasaras sezonas bīstamākais faktors ir tieši mainīgie un slapjie laika apstākļi. Lai nezaudētu sava transportlīdzekļa vadāmību uz slapja un slidena ceļa seguma, iegādājoties jaunas vai pārbaudot iepriekšējās sezonas riepas, noteikti jāpievērš uzmanība riepu marķējumam. 

Spēja vadīt auto uz slapja seguma uz šī marķējuma tiek izcelta kā īpaši svarīga. Pievērs uzmanību vai marķējumā ir norādīta augstākā vadāmības spēja uz slapja ceļa seguma. Šis faktors ievērojami uzlabos Tavu drošību uz ceļa. Riepas būtiski samazinās Tava auto bremzēšanas ceļu. Mitra ceļa virsma vasarā ir salīdzināma ar apledojušu ceļa segumu ziemā. Kvalitatīvas vasaras riepas parūpēsies par to, lai Tavs auto nesāktu slīdēt un nekļūtu nekontrolējams. 

 

Ekonomiska braukšana

Viena no lietām, kas būtiski spēj ietekmēt degvielas patēriņu, ir tieši riepu izvēle. Ja Tava auto vasaras riepas ir pārāk mīkstas, automātiski palielinās arī Tavs degvielas patēriņš. Ja vēlies braukt komfortabli un ekonomiski, izvēlies sezonai atbilstošas un kvalitatīvas riepas. Noteikti neiegādājies jau lietotas riepas, ja neesi pilnīgi pārliecināts, ka tās ir lieliskā braukšanas stāvoklī. Lietotas riepas ilgtermiņā noteikti neatmaksāsies, jo spēs kalpot tikai vienu vai divas sezonas. 

Kvalitatīva vasaras riepu izvēle ietaupīs Tavu degvielas patēriņu. Ekonomiskai braukšanai svarīga ir arī riepu rites pretestība. Izvēloties vasaras riepas ar A, B vai C rites pretestību , Tu noteikti ietaupīsi līdzekļus savā maciņā.

 

Protektora dziļums

Arī riepu protektora dziļums ir viens no svarīgākajiem vasaras riepu iegādes faktoriem. Ja Tava auto riepas ir nodilušas, tas paaugstina risku transportlīdzekļa slīdēšanai uz mitra ceļa seguma. Minimālais protektora dziļums vieglajiem auto ir 1.6 mm, toties jaunu vasaras riepu protektora dziļums sasniedz 7 līdz 8 mm. 

Līdz ar riepu nodilšanu, samazinās arī riepu ūdens novadīšanas kanāli. Tie kļūst seklāki un Tava auto saķere samazinās. Novērtē riepu gatavību sezonai atbildīgi. Ja to protektora dziļums ir ļoti tuvu noteiktajai 1.6 mm robežai, būtu vēlams tomēr iegādāties jaunas riepas, lai Tava un apkārtesošo cilvēku drošība būtu pirmajā vietā. 

Nepakļauj sevi un citus briesmām, kuras ir iespējams novērst!

 

Riepu vecums

Auto eksperti stingri iesaka neizvelēties riepas, kuras ir vecākas par pieciem gadiem. Pēc šī laika perioda ieteicams kārtīgi apsvērt jaunu riepu iegādi. Riepas vecums ietekmēs Tavu drošību, braucot uz slapja ceļa seguma. Ja riepas ir jau pārsniegušas piecu gadu slieksni, Tava auto saķere pasliktinās neatkarīgi no riepu protektora dziļuma. 

 

kvalitatīvas riepas

Braukšanas paradumi

Arī Taviem braukšanas paradumiem vajadzētu ietekmēt Tavu vasaras riepu izvēli. Sāc to ar jautājumu, pa kādu ceļa segumu vasarā Tu visbiežāk pārvietojies? Ja parasti pārvietojies pa pilsētu, Tev vajadzētu izvēlēties riepas ar simetrisku protektoru. 

Braucot ar sporta auto labāk piemērotas būs riepas ar virziena jeb orientētu protektoru. Tās sniegs izcilu saķeri gan pa slapju, gan sausu ceļa segumu, toties nav ekonomiskas. 

Savukārt, ja mēdz pārvietoties gan pa pilsētu, gan pielijušiem zemes ceļiem, ideālais variants būs vasaras riepas ar asimetrisku protektoru. Šīs riepas kalpos lieliski gan uz sausa, gan mitra seguma.

 

Ja regulāri pievērsīsi uzmanību tādiem faktoriem kā Tavu vasaras riepu vecums, protektora dziļums un fiziskais stāvoklis, Tava vasaras sezona būs veiksmīga un bez negaidītiem pavērsieniem. 

Lai labi ripo!