Kā rūpēties par dzīvokļa drošību?

patēriņa kredītiJa meklējat veidus, kā parūpēties par sava dzīvokļa drošību, neiztērējot lielas naudas summas, tad šis raksts Jums noteikti noderēs. 

Parūpēties, lai dzīvoklis būtu labā stāvoklī, ir svarīgi, taču tikpat būtiski ir nodrošināt arī drošību. Viena no iespējām, protams, ir signalizācijas sistēmas uzstādīšana. Tomēr ir arī citi veidi, kā parūpēties par dzīvokļa drošību. 

Vispirms vajadzētu saprast, kāda ir zagļu domāšana. Pirmkārt, jāņem vērā, ka pretēji populārajam pieņēmumam, zagļi savus noziegumus bieži veic tieši dienas laikā, jo tad dzīvokļi lielākoties ir tukši. Viņi meklē vienkāršākos veidus, kā iekļūt nekustamajā īpašumā, tādēļ dod priekšroku nepareizi aizvērtiem vai vaļā atstātiem logiem un durvīm. 

Lai pārbaudītu, vai dzīvoklī kāds ir, zagļi mēdz veikt pārbaudi – piezvana pie durvīm un, ja kāds reaģē, tad izdomā kādu stāstu par zvanīšanas iemeslu. To visu zinot, Jūs varēsiet labāk sagatavoties iespējamam zagļu apciemojumam. 

Kvalitatīvas logu un durvju slēdzenes 

Kad ir runa par mājokļa drošību, viens no riska faktoriem ir logi – īpaši, ja dzīvoklis atrodas pirmajā stāvā. Un pat tad, ja dzīvojat augšējos stāvos, zagļu darbs kļūst vienkāršāks, ja Jūsu dzīvokļa logi atrodas tuvu ugunsdzēsības evakuācijas kāpnēm. 

Aprīkojiet logus ar drošām un kvalitatīvām slēdzenēm. Un, dodoties prom no mājas, logus vienmēr aizveriet. Der atcerēties, ka arī  vēdināšanas režīmā atstāts logs nav pietiekami drošs. 

Noteikti padomājiet arī par drošām durvju slēdzenēm. Pieredzējuši kramplauži durvju slēdzenes var uzlauzt ļoti īsā laikā, tādēļ Jums jāizvēlas tāda, kas šo uzdevumu sarežģīs vai, labākajā gadījumā, padarīs neiespējamu. 

Zagļi baidās būt pamanīti un daudzdzīvokļu nama kāpņu telpā pastāv diezgan liela iespējamība, ka kādā brīdī viņi tiks iztraucēti. Tādēļ viņi ir ieinteresēti strādāt ātri – un, ja slēdzenes atvēršana sagādās grūtības, viņi, visticamāk, dosies tālāk. Arī dubultās durvis, ja tās abas ir aizslēgtas, zaglim noteikti būs nepatīkams pārsteigums.

Durvju un logu trauksmes sistēmas 

Vēl viens labs veids, kā aizsargāt mājokli no nevēlamiem viesiem, ir uzstādīt trauksmes sistēmu. Tās pieejamas plašā izvēlē – vienkāršākās no tām ir vienkārši uzstādāmas, tomēr ļoti efektīvas. Šīs sistēmas ir aprīkotas ar vadīšanas sistēmu, tādēļ, lai tās uzstādītu, pieslēgtu un atslēgtu, nav vajadzīgs piesaistīt apsardzes kompāniju. 

Stratēģija, ja dodaties prom uz ilgāku laiku 

Plānojot doties prom uz ilgāku laiku, piemēram, ceļojumā, Jums vajadzētu atstāt iespaidu, ka dzīvoklī kāds regulāri uzturas. Sarunājiet ar kādu uzticamu draugu vai kaimiņu, lai viņš regulāri iztukšo pastkastīti. Dodoties prom, atstājiet biezos aizkarus atvērtus. Savukārt, ja dzīvojat pirmajā stāvā, parūpējieties, lai no ārpuses nebūtu redzamas vērtīgas mantas. 

Parūpēties par dzīvokļa drošību ir ļoti svarīgi, tomēr tas prasa zināmus finansiālus ieguldījumus. Ne visi no risinājumiem izmaksā dārgi, taču, ja šim mērķim ir nepieciešami papildu līdzekļi, noderīgs var būt kāds no aizdevumiem, piemēram, patēriņa kredīts. Vairāk par to iespējams izlasīt šeit – https://www.ladyloan.lv/aizdevumi/paterina-kredits.

Vēl viens variants ir kredītlīnija, kas iepriekš noteiktā kredītlimita ietvaros ļauj aizņemties tik reižu, cik nepieciešams. Plašāku informāciju par kredītlīniju atradīsiet https://www.ladyloan.lv/aizdevumi/kreditlinija.

Mājoklis ir vieta, kas sniedz drošības sajūtu. Parūpējieties par to, lai tas tā būtu vienmēr, izmantojot Jums pieejamos drošības risinājumus.