4 ieteikumi, kā iekārtot mācību vietu mājās

kur mācīties pēc 9 klases, rīgas 1. tālmācības vidusskolaIzglītības iegūšana ir sistemātisks un ilgtermiņā praktizējams process, kas sastāv ne tikai no prakses, bet arī patstāvīgas mācīšanās arī ārpus lekcijām vai mācību stundām. Rīgas 1. Tālmācības vidusskola skolēniem, kuri uzsākuši darba gaitas vai dažādu apstākļu dēļ ir spiesti apgūt izglītību ārpus skolas telpām, šajā skolā piedāvā risinājumu, kur mācīties pēc 9 klases, piedāvājot lielisku mācību programmu tālmācībā, kas ir digitālā formātā. 

Lai to apgūtu, ir jāiekārto vieta un telpa, kur veltīt laiku mācībām, tāpēc par to, kā to vislabāk izdarīt- lasi šajā rakstā. 

Klusums jeb norobežotība

Vispirms atvēli vietu, kur varētu ierīkot mācību zonu. Vislabāk, ja padomāsi arī par to, lai šī vieta būtu ne tikai ērta, ar iespēju ievietot galdu un krēslu, bet arī gana klusa. Klusums ļaus koncentrēties, ja jālasa vai jāraksta, tāpat arī, ja jāskatās ir kādas video lekcijas. Protams, vienmēr var noderēt arī austiņas, bet ilgtermiņā tas nebūt nav labākais risinājums. Esot vienam telpā ar mācību vielu un uzdoto, Tu spēsi ne tikai koncentrēties, bet arī labāk iegaumēt informāciju un veltīt laiku arī tās izpratnei. 

Noteikti telpā nevajadzētu atrasties televizoram vai radio, kas var novērst fokusu no darāmā. Šādām ierīcēm tomēr jāatrodas atpūtas telpās, ne mācību zonā. 

Mācību vietas iekārtošana

Galda iekārtošana, lai būtu ērti mācīties, ir vesela zinātne. Piemēram, galda augstumam ir jābūt tādam, lai ceļgali ir saliekti 90 grādos un pēdas ir pilnībā atbalstītas pret grīdu. Tāpat arī rokām ir jābūt atbalstītām ar apakšdelmiem 90 grādu saliekumā, un tam ir jābūt ērti.

Datora monitoram jābūt izstieptas rokas attālumā no sēdvietas jeb krēsla un tā augšējai daļai ir jābūt zem acu līmeņa. Monitoram jābūt pret logu, lai uz tā nespīdētu saules gaisma, kas ilgtermiņā var sākt veidot redzes traucējumus.

Apgaismojums

Mācību vietu vislabāk ir iekārtot vietā, kur ir gaišs un saulains. Maksimāli izmantojot saules gaismu, ir mazāk jādomā par mākslīgo apgaismojumu, kaut arī tas ir svarīgs faktors. Mākslīgajam apgaismojumam ir jāspīd no pretējās puses. 

Piemēram, ja esi labrocis, tad gaismai jāspīd no kreisās puses. Vislabāk, ja mācību galdu ir iespējams novietot pie loga, bet tam tad ir jābūt aprīkotam ar žalūzijām vai aizkariem.  Lielāka un traucējoša apgaismojuma gadījumā šo spilgto gaismu var noslēpt. 

Krēsls

Viens no svarīgākajiem ērtas mācīšanās faktoriem ir mēbeles, uz kurām un pie kurām to darīsi, piemēram, krēsls. 

Krēsls ir būtisks, jo uz tā sēdēsi ilgstoši. Tam jābūt ērtam, ar veselīgu izliekumu. Nepareiza krēsla izvēle ātri vien var sabojāt muguru un sasprindzināt sprandu, kā dēļ var sākties dažādas veselības problēmas. 

Lai netiktu pie mugurkaula problēmām, pērkot krēslu, ir jāpievērš uzmanība optimālam krēsla un atzveltnes augstumam, kuru var noregulēt atbilstoši sēdētāja augumam. Vislabāk, ja muguras atzveltne ir kustīga un tā kustās līdzi ar sēdētāju uz priekšu un atpakaļ. 

Tāpat arī labs krēsls nevar būt bez roku balstiem, kas sniedz atslogu kaklam un pleciem. Ja mācību telpā ir arī jāpārvietojas, piemēram, pie printera pēc izdrukātas lapas, vai kādas grāmatas, tad vislabāk, ja krēslam ir ritenīši, kas palīdz ātri un veikli pārvietoties nelielā attālumā, un sēdētājam nav jāceļas kājās.