Rotaļlietas, kurām jābūt ikviena bērna mantu kastē

 

rotaļlietas un spēlesVeikalu plaukti ir pilni ar dažādām rotaļlietām. Vecāki bieži vien ir izmisumā, kādas rotaļlietas un spēles iegādāties saviem bērniem no , jo šķiet, ka viss jau ir. Arī meklējot dāvanas kādiem citiem bērniem, nereti nākas saskarties ar ideju trūkumu.

Tomēr ir tādas rotaļlietas no https://220.lv/lv/preces_berniem/rotallietas_un_speles, kas ir noderīgas gandrīz iekviena vecuma bērniem. Kādas tās ir? Raksta turpinājumā būs minētas tās rotaļlietas, kurām ir jābūt ikviena bērna mantu kastē.

  • Muzikālā rotaļlieta

Spēļu mūzikas instruments, spēļu telefons, dziedoša lelle – šīs visas muzikālās rotaļlietas interesē bērniem. Ar tām ir ne tikai interesanti spēlēties, bet tās lieliski attīsta arī bērna koordināciju, jo, lai panāktu, ka konkrētā rotaļlieta izdod skaņas, ir jāspiež vairākas podziņas. Galvenais izvēlēties tādu rotaļlietu, kurai ir patīkama melodija un kura nav pārāk skaļa.

  • Šķirotājs

Tieši šķirotājs ir tā rotaļlieta, kurai noteikti vajadzētu būt ikviena bērna mantu kastē. Šīs rotaļlietas mēdz būt dažādas formas, krāsas un izmēra. Šķirotājs lieliski iemācīs bērnam atšķirt figūras pēc formas, to krāsas, kā arī nosaukuma.

  • Konstruktors

Mūsdienās ir pieejams ļoti plašs konstruktoru klāsts. Var izvēlēties gan plastmasas klucīšus, gan koka klucīšus. Konstruktori attīsta bērna iztēli, tie pilnveido loģisko domāšanu, kā arī attīsta motoriku. Šādi konstruktori var  būt ļoti noderīgi bērna attīstībā.

  • Plastilīns

Darbošanās ar plastilīnu attīsta gan bērna iztēli, gan loģisko domāšanu. Tā spēj arī atslābināt un nomierināt bērnu. Ja Jūsu ģimenē aug ļoti aktīvi bērni, tad plastilīns var būt ļoti noderīgs.

  • Puzles

Puzles ne tikai attīsta loģisko domāšanu, bet arī spēj noturēt bērna uzmanību diezgan ilgu laiku. Atkarībā no bērna vecuma, var izvēlēties puzles ar lielākiem vai mazākiem gabaliņiem.

  • Spēles ar kartītēm vai uzlīmēm

Šādas spēles patiks arī pašiem vecākiem, ne tikai bērniem. Bērniem būs interesanti darboties ar košām kartītēm, kā arī līmēt uzlīmes albumā. Liels pluss šāda veida nodarbēm ir tāds, ka tās ir klusas un neprasa daudz vietas.