Kā laikus sākt gatavoties Ziemassvētku dāvanām un izdevumiem, kas saistīti ar to?

 

ikdienas tēriņi un budžetsIestājoties rudens laikam, nav nemaz ilgi jāgaida līdz klāt ir ziema, kas visiem asociējas ar Ziemassvētku un ģimenisku pasēdēšanas laiku. Ziemassvētku laiks daudziem sagādā galvassāpes, jo tie ir finansiāli lieli un apjomīgi tēriņi- svētku mielastam, rotājumiem un dāvanām.  Kā laikus gatavoties šiem apjomīgajiem tēriņiem, lai tie neiespaidotu decembra budžetu, lasi turpinājumā. 

Plānošana

Savu ģimeni un draugus mēs pazīstam labi, tāpēc visbiežāk ir viegli tiem iegādāties piemērotas lietas, tomēr, ja nezini, ko dāvināt šogad, tad sāc pētīt visas iespējas. Izskati, kādas ir aktuālās dāvanu tendences, uzmanīgi klausies, ko Tava ģimene vēlētos saņemt svētkos, vai par ko sapņo- no šiem atslēgvārdiem, ātri vien var atrast idejas labām un gaidītām dāvanām saviem mīļajiem. Veicot izpēti un laikus atrodot šīs idejas, Tu varēsi noķert akciju piedāvājumus, vai nolikt naudu un aiztaupīt liekas raizes.

Dāvanu iepirkšana

Laicīga dāvanu iegāde ir ne tikai ietaupīts laiks negrūstoties lielveikalos pēdējā brīdī, bet arī iespēja noķert īsto brīdi, jau minētajām, akcijām, kā arī nenoliedzami ietaupīts satraukums un nervoza iepirkšanās. Bez tā visa, Tu vari pakāpeniski katru mēnesi iepirkt divas līdz trīs lietas, tādejādi neradot lielu finansiālu robu maciņā decembra mēnesī, jo bez dāvanām tāpat būs daudzi citi tēriņi, piemēram, svētku tērps vai mielasts.

Internets vai veikali klātienē

Viennozīmīgi mūsdienu lielākā priekšrocība ir visu izpētīt un iegādāties internetā, tāpēc izmanto šo iespēju brīvajos brīžos- pieraksties dāvanu grupās, izmanto Google meklētāju, abonē savā epastā akciju un informatīvās vēstkopas no dažādiem interneta veikaliem, kur varētu būt potenciālās dāvanas- šādā veidā Tu aktīvi jau laikus būsi iesaistījies dāvanu medībās un neatstāsi stresa pilnos brīžus uz pēdējo brīdi.

Bez šī visa, Tu vari arī ietaupīt laiku dodoties uz veikaliem, jo, piemēram, ļoti daudzi interneta veikali piedāvā piegādi arī līdz mājas durvīm. 

Radošā inventerizācija

Ikdienas tēriņi un budžets ir ierasts un bieži vien nemainīgs savā apjomā, tomēr svētku laiks var šo stabilo situāciju nedaudz sašūpot- pārskati laikus visu, kas Tavās mājās ir pieejams, piemēram, svētku trauki, glāzes, dekorācijas un tikai to, kas vēl ir nepieciešams- vari piepirkt. Arī dekorācijas var radoši uzmeistarot pats, tāpēc mājokļa inventerizācija jeb lietu revīzija, var ļoti labi noderēt pirmssvētku periodā. 

Ikdienas tēriņi un budžets ir jāsaplāno katru mēnesi, jo tādejādi Tu varēsi saprast, cik naudas paliek pāri un cik vari atlikt papildus tēriņiem, tai skaitā lielākiem pirkumiem uz priekšu. Sava finanšu pārzināšana un spēja visu plānot ir stabilitātes garants un drošības sajūta, ja kaut kas ir jāpērk papildus. 

Parūpējies jau laikus par Ziemassvētku dāvanām, pērkot tās pakāpeniski un pavisam noteikti būsi atvieglots pienākot īstajam svētku laikam!