5 ieteikumi vecākiem – Bērnu drošība uz ceļa

OCTA iegāde internetā Ir atsākušās skolas gaitas, līdz ar to arī vecākiem atsākas ieraistais ritms, kad bērni ir jānogādā uz skolu un no skolas atpakaļ mājās. Noteikti, ka lielākā daļa cilvēku, ir pamanījuši, ka, atsākoties skolai, uz ceļiem parādās daudz vairāk transportlīdzekļu, kā arī gājēju. Tāpēc ir jābūt uzmanīgam, lai uz ceļa neatgadītos kāds nelaimes gadījums. Vecākiem noteikti ir jārūpējas par savu bērnu drošību, kā arī jāmāca viņiem, kā pareizi piedalīties ceļu satiksmē. 

Raksta turpinājumā būs minēti 5 ieteikumi, kas jāņem vērā ikvienam vecākam, lai viņu bērni būtu drošībā uz ceļa. 

Pareiza bērnu pārvadāšana automašīnā

Daļa vecāku savus bērnus uz skolu ved ar privāto automašīnu. Lai ceļā neatgadītos kas nelāgs, vienmēr ir jāseko līdzi automašīnas tehniskajam stāvoklim, kā arī tam, vai ir derīga OCTA polise. OCTA iegāde internetā būs ļoti parocīga, ja pēkšņi atcerēsies, ka polisi vajag atjaunot. Kad tas ir izdarīts un pašam auto nav nekādu tehnisku bojājumu, var droši sēsties automašīnā un doties ceļā. Noteikti piesprādzējiet savus bērnus, kā arī, ja ģimenē Tev ir bērns, kurš apmeklē vēl tikai bērnudārzu, tad neaizmirsti par bērnu sēdeklīti. Bez tā bērnu pārvadāšana ir aizliegta. 

Iegādājies bērniem atstarotājus

Ja Tavs bērns uz skolu dodas ar kājām vai velosipēdu, tad noteikti pārliecinies, ka viņam ir atstarotājs. Daudzi cilvēki uzskata, ka, pārvietojoties pilsētā, atstarotāji nav vajadzīgi, jo ietves ir apgaismotas, tomēr uz to nevajadzētu paļauties. Neatkarīgi no tā, kur atrodas Tavs bērns, pārliecinies, lai vienmēr viņš nēsātu līdzi atstarotāju. Tādējādi automašīnu vadītāji spēs laikus viņu pamanīt.  

Pārrunā ceļu satiksmes noteikumus

Lai bērni zinātu, kā viņiem ir jāpiedalās ceļu satiksmē, vecākiem noteikti jāpastāsta par svarīgākajiem ceļu satiksmes noteikumiem. Pastāsti, kad un kurās vietās drīkst šķērsot ielu, pa kuru ceļa pusi ir jāpārvietojas kājāmgājējiem, kā arī pa kuru ceļa pusi jāpārvietojas ar velosipēdu. Noteikti pastāsti savam bērnam, ka jāseko līdzi ikvienai mašīnai, kas atrodas tuvumā.

Pavadi bērnu uz skolu

Ja skola ir ļoti tuvu mājām, tad pavisam noteikti bērns uz skolu var iet kājām. Lai bērns uz skolu varētu doties pavisam droši, ieteicams pāris rītus viņu pavadīt uz skolu. Izvēlies drošāko maršrutu, parādi bērnam vietas, kur viņam būs jāšķērso iela, noteikti pastāsti, kad to drīkst darīt. 

Droša braukšana ar velosipēdu

Bērni, kuri ir sasnieguši 12 gadu vecumu patstāvīgi var pārvietoties ar velosipēdu. Ja arī Tavs bērns vēlas pārvietoties ar velosipēdu, tad noteikti iegādājies ķiveri, kā arī ceļu sargus, lai būtu pavisam droši. Jāatceras gan, ka pirms tam bērnam ir jānokārto velosipēda vadītāja apliecība.