Kā iekrāt naudu lielākiem pirkumiem?

naudas kredītsNaudas krāšanas process kādam lielākam mērķim var šķist sarežģīts un laikietilpīgs process, kas ieviesīs izmaiņas ikdienas dzīvē un tērēšanas paradumos. Šajā rakstā apkopoti padomi, kā vienkāršāk iekrāt naudu savam plānotajam pirkumam.

Krāšanas mērķis un veids.

  • Pirmkārt, būtu jāsāk ar konkrēta krāšanas mērķa nospraušanu, piemēram, jauna trauku mazgājamā mašīna vai brīvdienu ceļojums uz siltajām zemēm. Ir daudz vieglāk novirzīt kādu naudas summu konkrētai lietai un sekot līdzi uzkrājuma progresam, nevis krāt krāšanas pēc.
  • Otrkārt, jānoskaidro kādā veidā tieši Jums ir ērti uzkrāt naudu. Vai tas būtu atsevišķs bankas konts, kurā katru mēnesi tiek ieskaitīta noteikta naudas summa, vai krājkonts, kurā noguldītā nauda pelna procentus, tādējādi palielinot kopējo summu. Riskantāks veids, kas ilgtermiņā var būt ienesīgāks, ir ieguldījums vērtspapīros vai ieguldījumu fondos, savukārt, ja vēlaties sākt “trenēt” krāšanas procesu, iesākumam pietiks arī ar sīknaudas burciņu mājās uz ledusskapja.
  • Treškārt, jānosaka nepieciešamā summa un laiks, kādā vajadzīgā summa ir jāsakrāj, tādā veidā zināsiet, kāda summa mēnesī jānovirza nākotnes mērķim.

Budžeta plānošana uzkrājuma veidošanai.

Kad noskaidrots krāšanas mērķis, atrasts ērtākais krāšanas veids un noskaidrota vajadzīgā summa, ir jāsaplāno savs budžets tā, lai nepieciešamos līdzekļus būtu iespējas novirzīt paredzētajam mērķim. Ieteikumi veiksmīgākai ikdienas budžeta plānošanai:

  • Pārskatīt savus tērēšanas paradumus – piemēram, pagatavot kafiju mājās un paņemt to līdzi termokrūzē, palīdzēs katru dienu ietaupīt kaut nelielu, bet tomēr naudas summu, ko iespējams novirzīt savam uzkrājumam.
  • Ejot iepirkties, vienmēr sastādīt iepirkumu sarakstu, tādējādi konkrēti definējot, kas tieši un cik daudz nepieciešams, lai neiegādātos nevajadzīgas preces, tādā veidā iztērējot vairāk kā nepieciešams.
  • Iegādāties konkrētu veikalu zīmolu preces, kas maksās lētāk nekā populārie zīmoli, kas ļaus nedaudz ietaupīt līdzekļus savam mērķim.
  • Plānot pirkumus atlaižu laikā un iegādāties preces ar akcijas cenām. Lielveikali katru nedēļu piedāvā katalogus, kuros apkopoti visi atližu piedāvājumi, kas ļauj iepirkties pr visizdevīgāko cenu, savukārt apjomīgākus pirkumus var ieplānot konkrētos veikalos atlaižu laikā, kad cenas ir būtiski samazinātas.
  • Salīdzināt cenas – pirms pirkuma veikšanas, taupīšanas nolūkos ir vērts apmeklēt salīdzināšanas portālus, kuros iespējams atrast labākos cenu piedāvājumus konkrētām precēm.
  • Iepirkties attālināti internetveikalā – tas ne tikai dod iespēju atrast preci ar labāku cenu kā veikalā, bet arī mazinās iespēju veikt spontānus pirkumus.

Iepriekš minētie ieteikumi apkopo gan citu cilvēku pieredzi uzkrājumu veidošanā, gan finanšu nozares ekspertu skatījumu, tomēr piemērotākais risinājums jāatrod katram pašam.

Kā alternatīvu lielāku pirkumu iegādei var uzskatīt arī aizdevumu, kas varētu būt kā risinājums, ja finanšu līdzekļi nepieciešami steidzami. Bet tikai pārliecībā, ka naudas kredīts noteiktajā laikā būs apmaksāts. Aizņemties nepieciešams atbildīgi, izvērtējot iespējas aizdevumu atmaksāt.