SMILTSĒRKŠĶU PRODUKTI IMUNITĀTEI UN SPIRGTUMAM.

Viena no Latvijas dabas bagātībām – smiltsērkšķis, pēdējos gados ir atkal kļuvis aktuāls un cilvēki steidz to uzņemt savā uzturā un visādi citādi izmantot savas veselības un labsajūtas uzlabošanai. Maldīgi uzskatīt, ka smiltsērkšķi ir modes kliedziens.

Dzīvojam laikā, kad apkārt ir tik daudz visa kā, ka dažkārt neviļus aizmirstam, ka apkārt mums jau dabā ir atrodams viss nepieciešamais, kas vajadzīgs labam uzturam un veselībai. Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais un smiltsērkšķis noteikti ir viens no tiem. Smiltsērkšķu produktus ir iespējams iegādāties un izmantot ne tikai uzturā, bet arī skaistuma kūrēs un rituālos. Mūsdienās dažādus smiltsērkšķu ogu izstrādājumus ir iespējams iegādāties gan bio veikalos, tirgū un arī pie ražotājiem, pasūtot preces internetā ar piegādi mājās vai uz tuvāko pakomātu. smiltsērkšķu eļļa cena ir apskatāma mājas lapā!

SMILTSĒRKŠĶU OGU PIELIETOJUMS SALDAJOS ĒDIENOS.
Medicīna un pārtika bija izplatītākās nozares, kurās senās civilizācijas cilvēki izmantoja smiltsērkšķu ogas. Šīs ogas ir lieliska iespēja ēdiena garšu padarīt bagātīgāku ne tikai desertiem, bet arī pamatēdieniem. Iespējas smiltsērkšķus izmantot desertiem, netrūkst. Piemēram, ogas kalpo kā lielisks un vitamīniem bagāts pildījums pankūkām, želejām, pīrāgiem, pat tējām, kokteiļiem un par modes lietu kļuvušajiem smūtijiem. Pamatēdienos smiltsērkšķus var lieliski kombinēt ar putnu gaļas ēdieniem kā piedevu, salātos, čatniju gatavošanai un smiltsērkšķu marinādes un mērces garšos lieliski ar cūkgaļu un liellopa gaļu. Arī smiltsērkšķu etiķa pagatavošana būs lielisks veids kā uzlabot garšu dažādiem ēdieniem, tajā kaitā veģetāriešu un vegānu maltītēm.
Smiltsērkšķi ir arī noderīgi arī laikā, kad jāgatavo krājumi ziemai. Mērces un dažādi ievārījumi, marinējumi ir tikai maza daļa no visa, turklāt, smilsērkšķu eļļa ir lielisks, vitamīniem bagāts konservants.

KĀDA IR SMILTSĒRKŠĶU PRODUKTU CENA?
Smiltsērkšķu sula un smiltsērkšķu eļļa ir populārākie, no smiltsērkšķiem gatavotie produkti. Visus šos produktus var izmantot ēdienu gatavošanā, kā uztura bagātinātājus, vai pat skaistumkopšanas procedūrās, lai savu organismu ar vitamīniem lutinātu arī no ārpuses. Produkti parasti ir nopērkami koncentrētā veidā un uz kopējo maltītes pagatavošanas reizi, ir nepieciešamība izmantot pavisam nelielu daudzumu. Ogas, eļļas, sulas un pat saldēti sulu kubiņi ir nopērkami dažādos tilpumos un pērkot vairumā, vienmēr ir pieejama zemāka cena par vienību. Smiltsērkšķu sula ir nopērkama vidēji sākot no 3,50 eiro par puslitra iepakojumu, savukārt eļļas cena ir vidēji 7 – 8 eiro par 250 mililitriem.