Kā iekārtot darba vietu mājās

lētāk pirkt internetāApkārtējai videi un telpu iekārtojumam ir liela nozīme – ne tikai mājās, bet arī darbā. Nepārdomāts darba telpas iekārtojums var ietekmēt gan produktivitāti, gan noskaņojumu. Un, neatkarīgi no tā – uz darbu jāmēro kāds gabals vai tikai jāaiziet uz citu telpu, darba vides iekārtojumam vajadzētu pievērst īpašu uzmanību.  Turpinājumā dažas idejas, kā darba telpu padarīt tīkamāku un efektīvāku.

Darba telpa

Ja savus darba pienākumus pildi mājās, ideālā gadījumā tam vajadzētu iekārtot atsevišķu istabu. Taču, ja tas nav iespējams, tad šim nolūkam atvēlētā vieta jāiekārto maksimāli efektīvi. Svarīgi, lai vienuviet atrodas viss darbam nepieciešamais – portatīvais dators (starp citu, lētāk pirkt internetā), dokumenti, kancelejas piederumi u.c. Ja darba vietu iekārto, piemēram, dzīvojamā istabā, noderīgs risinājums ir darba lietu uzglabāšanai ierīkot atsevišķus plauktus, skapīšus un lādes, lai pēc darba dienas beigām visas varētu nolikt nost no acīm un pievērsties atpūtai.

Ja darba vieta tiek iekārtota guļamistabā, to no pārējās telpas var nodalīt ar interjeram pieskaņotu aizslietni. Tas ir lielisks risinājums, kas palīdzēs nodalīt darbu no atpūtas, turklāt arī telpai piešķirs īpašu noskaņu.

Aprīkojums

Lai darbi veiktos raiti, svarīgi izvēlēties arī atbilstošu aprīkojumu – ērtu krēslu, pietiekami lielu galdu. Ja darbā izmanto stacionāro datoru, tā ekrānam, pelei un klaviatūrai jābūt novietotam pareizā augstumā. Svarīgi arī parūpēties par atbilstošu apgaismojumu, īpaši, ja darba galds nav tieši pie loga.

Paradumi

Strādāt no mājām daudziem šķiet vilinoša iespēja, taču šāds variants darbosies tikai tad, ja iepriekš būs padomāts par saviem paradumiem. Jāatceras, ka mājās disciplīnu ievērot ir daudz grūtāk, jo ir vairāk lietu, kas var novērst uzmanību. Tādēļ arī svarīgi gan iekārtot atsevišķu vietu darbam, gan arī plānot savu laiku – tas viss palīdzēs noskaņoties darbam un ar pienākumiem tikt galā daudz efektīvāk.

Darbam no mājām ir daudz priekšrocību, taču, pirms ķeries pie darba, padomā par darba vietas efektīvu iekārtojumu!