Skapji, plaukti un…

 

sekcijasSekcijas! Šķiet, šis vārds saglabājies no gana seniem laikiem, kad teju katrā miteklī bija (gnadrīz vienādas, standarta) sekcijas – tāds plauktu un atvilktņu apkopojums, kur klāt arī gandrīz vienmēr nāca rakstāmgalds un stikla durtiņas visim plauktiem. Sekcijas agrāk izskatījās gana līdzīgas, jo, izvēles nebija tik daudz, viss bija ierobežots un Padomju mājokļos novietotās sekcijas (un izkārtojums kopumā) bija gana līdzīgs – kā teikt, neviens īpaši neizcēlās ar neierastiem un brīnumainiem dizaina risinājumiem.

Laiki, viennozīmīgi ir mainījušies, sekcijas gan palikušas. Tomēr kādas! Pirmkārt jau katrs mājoklis un tā iekārtojums ir teju tiešs mājokļa iemītnieku personas atspoguļojums, kas tiek uzsvērts bieži – savu mājokli iekārtojam tā, lai mēs tajā justos vislabāk. Vairs nekādas vienveidības un garlaicības – visam jābūt saskaņā ar mūsu personību, Fen Šui, vai ko nu kurš izvēlas. Varam veidot mājokli Skandināvu, minimālisma, retro un vēl daudzos citos stilos.

Bet sekcijas vienalga ir būtiska sastāvdaļa teju katrā mājoklī, tikai tagad tās izskatās ļoti atšķirīgi. Praktiski reti kad vairs varam sastapt masīvās, tumšās koka sekcijas, kas agrāk mēdza aizņemt visu vai vismaz pusi vienas dzīvojamās telpas sienu. Tagad krāsas, formas, veidi, plauktu izkārtojumi un atvilktnes – viss ir citāds un mainīgs, moderns un dažāds, lai katrs, kas vēlas, var atrast sekciju, kas viņa mājoklim un gaumei piemērota būs visvairāk.

Turklāt tradicionālos rakstāmgaldus veco laiku sekciju modeļos, nu aizstājusi vieta televizoriem, mājas kinozālēm, spēļu konsolēm un tā tālāk. Laiki iet, mainās arī funkcionālais pieprasījums. Mainās arī sekcijas un to formas, funkcijas, ko tās nodrošina un pilda.

Ja arī izskata ziņā sekcijas ir dažādas, tad arī materiālu ziņā dažādība ir ievērojama – turklāt arī skatoties no cenas perspektīvas. Cenas variē, atkarībā no materiāla, ražotāja, sekcijas izmēriem un dažādajiem plauktiem, tomēr kaut ko savai kabatai spēj atrast teju ikviens.