Mazās lietas spēj darīt lielas lietas

mazā sadzīves tehnikaCik daudz mazā sadzīves tehnika ieņēmusi vietu Tavā virtuvē? Varu saderēt, ka gana. Par to, ko nemaz ikdienā nepamanām, neliekamies ne zinis, kaut gan izmantojam teju katru dienu. Un, kā jau likumsakarīgi, pamanām šīs lietas tikai tad, kad tās pārstāj darboties un nepieciešams meklēt jaunas.

Mazā sadzīves tehnika reizēm ir neparastu darba rīku pilna, kas gan lieliski var palīdzēt virtuves darbos, gan šķist pilnīgi absurdi un nevienam nevajadzīgi. No otras puses – arī tos absurdos un muļķīgos rīkus taču kāds pērk. Lūk – neliels ieskats.

Tehniski – mazā sadzīves tehnika ir tikai tā, kurai ir kāds elektronisks motoriņš, vads un kontaktdakša. Tomēr šoreiz gribētos paskatīties ne tikai uz šādām ierīcēm vien. Kopumā – dažādu virtuves gažetu ir ārkārtīgi daudz, bet jautājums viens – vai patiešām tie visi mums nepieciešami.

  • Zemeņu serdīšu izņēmējs. Kas tas tāds? Neliela ierīce (bez elektrības darbināma), kas palīdzēs izņemt zemenēm serdīti un lapaino daļu. Bet kam gan ir domāts parastais nazis ar aso galu?
  • Ķiploku smalcinātājs. Nē, ne parastā ķiploku spiede, kas daiviņu padara putrai līdzīgu. Šis jau ir nedaudz advancētāks aparāts, kura lasmenīšus nekad nevar uzasināt (cik labi tie paslēpti), bet, tiesa, ar nazi vienalga sanāk ātrāk.
  • Dzeltenuma un baltuma separators. Bet kādreiz tik jauka bija vecmāmiņas tehnika, atjaukt olas dzeltenumu no baltuma, vienkārši izmantojot smuki pārdalītās olas čaumalas. Zināšanu tehnika zūd, tās vietā virtuvē ienāk ierīču tehnika – burtiski.
  • Mazo tomātiņu/vīnogu sagriezējs. Šo vajadzētu (un reāli gribētos) redzēt dzīvē – kastīte, kurā ievietojam tomātiņus vai vīnogas un pa brīvajām malām kastītes abās pusēs, iebāžot nazi, griežam. Šeit var teikt – pavisam bezjēdzīgs izgudrojums.

Laikam vislabāk tomēr palikt pie pārbaudītām vērtībām, kas sniedz kādu nebūt labumu. Tad jau labāk labs kafijas automāts vai uzticams tosters, kur ieguldīt savu naudu, nekā simts mazu, nedaudz muļķīgu gadžetu, kurus tāpat praktiski nekad nav kur izmantot.