Jāiekārto neliela telpa? Dari to gudri!

 

dīvāniNeatkarīgi no tā, vai tu vēlies iekārtot studio tipa dzīvokli, nelielu māju vai mazu istabu, efektīvas telpas izmantošanas pamatā ir vairāki knifiņu, kurus tu varēsi uzzināt šajā rakstā. Ņemot tos vērā, tu salīdzinoši nelielu istabu varēsi vizuāli padarīt plašāku un atbrīvot tajā maksimāli daudz vietas.

Mēbeles nelielām telpām

 • Viena no biežākajām kļūdām, kuru cilvēki pieļauj, iekārtojot mazu istabu, ir tās piepildīšana ar lielām mēbelēm. Neliela izmēra telpām un mājokļiem ir nepieciešamas atbilstoša izmēra mēbeles. Protams, ja tev šķiet, ka tas lielais, skaistais koka galds noteikti iederēsies tavā istabā, izmanto to kā galveno telpas akcentu savukārt citas mēbeles izvēlies krietni mazākas.
 • Esot nelielā telpā, mēs negribam justies kā ielikti kastē, kas piebāzta ar dažādām lietām. Lai no tā izvairītos, izvēlies zemas mēbeles. Līdzsvaram vari izvēlēties dažus vertikālus objektus, piemēram, skaistu gleznu vai vāzi ar gariem ziediem.
 • Krēsli un dīvāni bez roku balstiem būs lieliski piemēroti mazai istabai, jo tie izskatās atvērtāki un nav tik smagnēji. Tāpat papildus vizuālo plašumu sniegs arī mēbeles ar atsegtām kājām/balstiem.
 • Izvēloties svarīgākās mēbeles telpai, centies dot priekšroku mazākajām versijām, piemēram, apjomīga dīvāna vietā iegādājies nelielu izvelkamo krēslu, kā arī gultas vietā labāk pirkt izvelkamo dīvānu. Mūsdienās pieejami arī galdu modeļi, kurus nepieciešamības gadījumā iespējams paplašināt vai samazināt.
 • Pat tad, ja telpa ir neliela, centies tajā veidot noteiktas zonas. To vari darīt, izmantojot paklājus un arī mēbeļu novietojumu.
 • Mazās istabās labi izskatīsies skapji ar atvērtā tipa plauktiem. Slēgtie plaukti padarīt mājokli vizuāli mazāku.
 • Prātīga izvēle ir multifunkcionālas mēbeles, kas kalpo dažādiem mērķiem. Piemēram, dīvāns ar veļas kasti vai apakšējo plauktu, kur novietot grāmatas, vai citas lietas.

Interjera elementi nelielām telpām

 • Aizkaru līsti ieteicams stiprināt pie griestiem, nevis loga rāmja. Tas radīs telpas augstuma un dziļuma ilūziju. Ja dod priekšroku žalūzijām, ierīko tās loga rāmī, nevis virs tā.
 • Izvēlies interjera elementus no stikla, ar spoguļiem vai citiem atstarojošiem un caurspīdīgiem materiāliem, kas palīdzēs telpā vairot gaismu un radīs viegluma sajūtu.
 • Izvairies no istabas pārblīvēšanas. Nelielas telpas ir viegli piepildīt ar dažādām lietām, tādēļ, izvēloties dekorus, pievērs uzmanību katrai detaļai.
 • Labam apgaismojumam ir ļoti svarīga loma ikvienā telpā, ir īpaši, ja tā ir maza. Dabiskais apgaismojums automātiski sniedz plašuma sajūtu, tādēļ centies to izmantot savā labā. Savukārt tumšajā laikā izmanto pēc iespējas vairāk gaismekļu.

Izvēloties krāsas, centies izvairīties no tumšiem toņiem, tomēr, ja tos izmanto, tad tikai kā nelielus akcentus. Vertikālas svītras palīdzēs vizuāli paaugstināt telpas griestus savukārt vienas krāsas vairāki toņi piešķirs telpai dziļumu.

Ceram, ka tev šie padomi noderēs! Lai izdodas iekārtot telpu tieši tā, kā tu vēlies!