Labākie portatīvie datori darbam vai mācībām

datori darbam un mācībām internetāJauna portatīvā datora izvēle bieži vien var sagādāt diezgan lielas galvassāpes, ja nav īsti skaidrības par to, ko nozīmē visi parametri, kas norādīti pie konkrētā datora modeļa. Ja lasi šo, tad vari būt pārliecināts, ka pēc šī raksta izlasīšanas tu būsi spējīgs atšķirt, ko nozīmē visi parametri, kas bieži vien rada mulsumu.

Aplūkosim to, kuru datoru vislabāk iegādāties, ja tas nepieciešams mācībām, un kuru labāk iegādāties tad, ja tev dators nepieciešams darbam.

Datori mācībām

Ja dators tev nepieciešams mācībām, tad ir nepieciešams pievērst uzmanību vairākiem galvenajiem parametriem, kas attiecīgi ļaus saprast, vai konkrētais modelis ir tev piemērots. Eksperti iesaka iegādāties Acer, Toshiba, HP vai Asus portatīvos datoru, jo šie datori ir paši piemērotākie tieši mācību procesam.

Ja esi izlēmis iegādāties portatīvo datoru mācībām, tad vislabāk būtu iegādāties datoru ar 2-4 kodolu procesoru, jo tādā veidā vienmēr zināsi, ka dators tevi nepievils. Tāpat nepieciešams pievērst uzmanību arī operatīvās sistēmas atmiņai. Ja dators nepieciešams tikai izklaidei un saziņai tīklā, tad pietiks ar 2-4 GB, savukārt, ja dators nepieciešams mācībām, kur apstrādā lielu informācijas daudzumu, tad vislabāk būtu iegādāties datoru ar 4-6 GB lielu operatīvās sistēmas atmiņu.

Noteikti ņem vērā arī to, lai datori būtu iebūvēti ar  Intel HD videokarti, jo tad varēsi neuztraukties par attēla kvalitāti. Iegādājoties datoru mācībām tu noteikti vēlies, lai tas būtu ērts un neliels, jo bieži vien šāda veida datorus ir nepieciešamība pārnēsāt. Vislabāk būtu izvēlēties datoru ar 15 collu ekrānu un 2kg svaru.

Pievērs uzmanību arī korpusam, jo vislabāk iegādāties alumīnija korpusa datoru, jo tāds būs daudz izturīgāks. Pievērs uzmanību arī tam, lai dators būtu aprīkots ar Wi-Fi un Bluetooth, kā arī web kameru, kas ļaus sazināties caur Skype.

Datori darbam

Savukārt, ja dators tev nepieciešams darbam, kurā regulāri nepieciešams apstrādāt foto attēlus, kā arī video un mūzikas failus, nepieciešams jaudīgāks dators. Tas nozīmē, ka labāk izvēlēties datoru ar 4-8 kodolu procesoru, kā arī ar operatīvo atmiņu 6-16 GB.

Tu noteikti vēlies saņemt arī lieliskas kvalitātes attēlu, tāpēc vislabāk izvēlēties datoru ar augstu izšķirtspēju Full HD vai Ultra HD. Arī ekrāna izmēru šajā gadījumā vari izvēlēties 15 vai vairāk collas, kā arī pievērs uzmanību tam, lai datora korpuss būtu izturīgs.

Arī šajā gadījumā, protams, svarīgi pārliecināties, vai dators ir aprīkots ar Wi-Fi, Bluetooth, kā arī web kameru, kas ļaus sazināties ar Skype starpniecību.

Pievēršot uzmanību visiem šiem parametriem, tu noteikti varēsi atrast pašu piemērotāko datoru tieši savai situācijai, atkarībā no tā, vai datoru meklē darbam vai arī mācībām.