Autovadītāju apmācība A kategorijā – kā izvēlēties piemērotāko?

autovadītāju apmācība

Saule, vējš, silta vasaras novakare… Tā vien gribas uzkāpt uz moča, ļauties adrenalīnam un brīvības garšai. Jo mocis – tā ir brīvība! Noārdīt sev iespēju robežas, pierādīt, izjust, izgaršot. Nepieciešams tikai mocis un A kategorijas vadītāja apliecība!

A kategorija  parasti ir otrās tiesības

Parasti gadās tā, ka A kategorijas vadīšanas apliecība ir otrās iegūtās tiesības. Tiesības vadīt mazu motociklu  var iegūt jau no 16 gadu vecuma, bet pilnvērtīgu apliecību tikai no 24 gadu vecuma, savukārt mācības var sākt jau no 22 gadu vecuma. Labāko autoskolu piedāvātā autovadītāju apmācība ļauj tiesības saņemt ātri, ērti un izdevīgi.

Kā saņemt A kategorijas vadītāja apliecību?

Lai saņemtu A kategorijas jeb motocikla vadītāja apliecību, ir jārīkojas līdzīgi, kā ar B kategorijas apliecības iegūšanu- vispirms jāapmeklē teorijas kursi autoskolā, sekojoši jānokārto skolas un valsts pārbaudījums. Lai saņemtu kāroto apliecību, jābrauc vismaz 8 mācību stundas, kas katra ilgst 45 minūtes. Braukšanas nodarbības aktīvajā ceļu satiksmē ir ļoti svarīgas. Kursantam uz motocikla seko automašīna ar instruktoru un komunikācija norisinās ar rācijas palīdzību.  Par autovadītāju apmācību A kategorijā daudz atsauksmju var lasīt internetā.

Kā izvēlēties labāko autovadītāju apmācību?

Noteikti ieteicams meklēt autoskolu ar individuālu pieeju, mūsdienīgu skatījumu un rūpēm par apmācāmajiem. Vajadzētu pievērst uzmanību, vai instruktori CSDD reitingos ieņem TOP vietas, kas apliecina profesionalitāti un ieguldījumu drošu braucēju veidošanā.  Atšķirīgs no citām skolām var būt kritērijs  drošības garants, jo pamatotas sūdzības gadījumā par autoskolas apmācību kvalitāti, ir iespējams saņemt samaksāto naudu atpakaļ.

Moto skola  – universitāte?

Ir mācību iestādes, kas dēļ augstā līmeņa nebaidās sevi saukt par motovadītāju universitāti. Administrācijas, pasniedzēju, instruktoru attieksme, tāpat kā zināšanas, šajā gadījumā ievērojami pārsniedz nozares vidējos rādītājus. Par to iespējams pārliecināties arī apskatot braucamos līdzekļus. Autovadītāju apmācība šādās mācību iestādēs ir krietni virs vidējā līmeņa.

Cik tas maksā?

Tā kā cena ir viens no būtiskākajiem faktoriem autoskolas izvēlē, auto skolas piedāvā dažādas atlaides un sniedz iespēju ietaupīt. Taču svarīgi rūpīgi izvēlēties akcijas un pārliecināties, ka tās nav tikai fiktīvas un rezultātā ietaupītā nauda tiek iekasēta citā veidā.  Drošas un zināmas autoskolas piedāvā izmaksu kalkulatorus, kuros nav nekādu slēptu izmaksu vai “zemūdens akmeņu”, kas pēkšņi apmācību procesa laikā var sagādāt nepatīkamus brīžus.