3 stratēģijas, kas palīdzēs noteikt tavas finanšu prioritātes

kredītu apvienošanaDažkārt ir ļoti sarežģīti noteikt, kam tērēt naudu un kam ne. Taču skaidrs ir viens – tu vēlies mainīt savu esošo finansiālo situāciju. Lai to izdarītu, ņem vērā šīs trīs stratēģijas!

  1. Izproti, kādēļ tev nepieciešams noteikt finanšu prioritātes. Tev ir līdz galam jāizprot, kāpēc kaut ko dari, ja vēlies, lai tas izdotos. Tu vari sākt ar savas finansiālās nākotnēs mērķu un vīziju noteikšanu. Pajautā sev, ko tu dzīvē vēlies sasniegt? Viens no piemēriem varētu būt vēlme būt finansiāli neatkarīgam.

Kad vīzija ir gatava, tev jāķeras pie plāna sastādīšanas, lai saprastu, kā sasniegt savu mērķi. Soli pa solim pieraksti visu, ko vari darīt, piemēram, atmaksāt parādus. Kā to izdarīt vienkāršāk? Viena no iespējam ir izmantot, piemēram, kredītu apvienošanu (vairāk par to https://www.bigbank.lv/aizdevumi/kreditu-apvienosana/).

Tālāk, iespējams, tu vēlies iegādāties māju. Tas nozīmē, ka tev laicīgi jāsāk krāt nauda. Tomēr atceries – taviem mērķiem jābūt izmērāmiem un sasniedzamiem noteiktā laika periodā.

  1. Izveido sistēmu, kas tev palīdz pārvaldīt naudu. Teju jebko ir iespējams vienkārši kontrolēt, ja tiek izmantota efektīva sistēma. Taču, protams, neviens nesaka, ka tas būs viegli. Viens no variantiem ir budžeta plānošana.

Katru mēnesi centies piefiksēt visus ienākumus un izdevumus, lai saprastu, kam tu visvairāk tērē naudu, un kā tas ietekmē tavu finansiālo situāciju. Tāpat vari izmantot dažādas finanšu plānošanas aplikācijas, lasīt grāmatas, apmeklēt kursus utt.

  1. Ievies jaunus paradumus. Kad sapratīsi, kura naudas pārvaldīšanas sistēma tev der vislabāk, izlem, kādi paradumi jāievieš, lai atvieglotu savu dzīvi. Nelielas, bet produktīvas darbības, kuras tu atkārtosi dienu no dienas, galu galā var radīt lielisku rezultātu.

Ja vēlies būt finansiāli neatkarīga, ievies paradumus, kurus ikdienā vari realizēt un kas veiksmīgi iekļautos tavā dzīvesveidā. Viens no tiem varētu būt, piemēram, norēķināšanās skaidrā naudā. Nav noslēpums, ka maksāšana ar karti mūsu apziņai nemanāmi ieskaidro, ka varam tērēt vairāk, kaut patiesībā tā nav. Lai tu izvairītos no pārtērēšanās, vienu mēnesi izmēģini maksāt tikai skaidrā naudā. Paskaties, kā tas ietekmē tavu izpratni par naudu un tās nozīmi.

Vēl viens paradums, kuru vajadzētu ieviest, ir regulāra budžeta pārlūkošana. Parasti nepietiek tikai ar kopējā rezultāta aprēķināšanu mēneša beigās. Ja tiešām vēlies kontrolēt savu naudu, tas ir jādara regulāri. Piemēram, ieplāno savu finanšu pārlūkošanu reizi nedēļā. Iemācies pateikt sev “nē”, kad vēlies nopirkt kādu lietu, kas tev patiesībā nav vajadzīga. Mirkļa iegribas ir ļoti bīstamas budžeta plānošanā.

Palasi blogus un cita veida rakstus par to, kā labāk pārvaldīt savas finanses. Cilvēki spēj iedvesmot viens otru ar savu pieredzi. Pārrunā naudas jautājumus ar tuviniekiem. Finanses ir viens no biežākajiem šķiršanās iemesliem, tādēļ neatstāj šīs problēmas neatrisinātas!