Ārstnieciskā muguras masāža uzlabo dzīves kvalitāti

ārstnieciskā muguras masāža

Muguras sāpes ir viena no izplatītākajām veselības problēmām ar ko saskaras liela daļa pasaules iedzīvotāju. Veselības ziņā visproduktīvākais risinājums ir jau profilaktiski rūpēties par savu organismu, piekopjot aktīvu dzīvesveidu, veselīgi ēdot un neliekot mugurai pārspīlētu un nedabisku slodzi ar nepareizi saplānotām sporta nodarbībām vai strādājot fizisku darbu un periodiski veikt muguras masāžu. Diemžēl, realitāte nereti ir kardināli atšķirīga – asas sāpes ejot, guļot vai kustoties, pavada pārāk ilgu laiku, līdz tiek meklēta palīdzība.

Ārstnieciskā muguras masāža un ārstnieciskā vingrošana var būt glābiņš jau “ielaistu” veselības problēmu gadījumā, gan arī profilaktiski rūpējoties par savu veselību. Ideāli, ja to veic fizioterapeits jeb ārstniecības persona ar augstāko medicīnisko izglītību, kas:

  • rehabilitē pacientus pēc dažādām slimībām un traumām,
  • izglīto par profilaktiskiem un veselību veicinošiem pasākumiem,
  • sniedz individuālas un ergonomiskas rekomendācijas ikdienas aktivitāšu saudzīgai veikšanai.

Muguras ārstēšana fizioterapeita vadībā

Fizioterapeita galvenais uzdevums un mērķis ir uzlabot katra pacienta dzīves kvalitāti, atvieglot ikdienu, izmantojot dažādas terapeitiskas metodes. Ārstnieciskā vingrošana ir unikāls terapijas līdzeklis, kas lieliski uzlabo asinsrites, elpošanas un gremošanas orgānu darbību, kā arī stimulē centrālo nervu sistēmu visa vecuma cilvēkiem, aizkavē novecošanos un uzlabo arī visa ķermeņa kopējo darbību, kas finalizējas ilgākā mūža garumā.

Ārstnieciskās vingrošanas galvenais pamatnoteikums ir precīzi izpildīt vingrojumus fizioterapeita norādītajā plaknē un virzienā. Vingrojumi lielākoties tiek izpildīti guļus stāvoklī ar maksimālu ķermeņa iestiepšanu, precīzām kustībām un lēnā tempā. Vingrošana fizioterapeita vadībā ir īpaši piemērota:

  • pēc mugurkaula saslimšanu gadījumiem,
  • pēc traumām, operācijām,
  • ekstremitāšu locītavu traumām vai deģeneratīvām saslimšanām,
  • sirds – asinsvadu slimību gadījumos,
  • stājas korekcijai,
  • sievietēm pirmsdzemdību vai pēcdzemdību periodā,
  • stresa mazināšanai.

Ārstnieciskā vingrošana un muguras masāžas īpaši piemērota bērniem

Diemžēl lielai daļai sabiedrības muguras problēmas attīstās jau bērnībā. Pētījumi pierāda, ka gan lielās mācību slodzes, gan mazkustīgā dzīvesveida dēļ vairumam skolas vecuma bērnu ir augts risks iegūt veselības problēmas, tai skaitā muguras sāpes vai deformāciju. Protams, būtisks faktors ir arī pie televizora, datora vai viedtālruņu ekrāniem pavadītais laiks. Svarīgi apzināties, ka bērnībā iegūtās stājas problēmas var pavadīt visu dzīvi un tieši vecāku atbildība ir tās maksimāli ierobežot!

Ārstnieciskā vingrošana un muguras masāžas var būtiski palīdzēt normālai un veselīgai bērna attīstībai, jo tās laikā tiks novērstas mugurkaula problēmas, samazinātas elpošanas ceļu un neiroloģisko slimību izraisītās komplikācijas, kā arī attīstīta bērna koordinācija un novērsti vai mazināti stājas un kustības traucējumi.