Atsvaidzini savu mājokli ar fototapetēm!

fototapetesFototapetes mūsdienu pasaulē nav ienākušas nesen. Jau pirms vairāk nekā 20 gadiem veikalos bija iespējams iegādāties dažāda izmēra tapetes, uz kurām attēloti dabas skati. Tikai šobrīd, protams, tās ir pieejamas pilnīgi citā, daudz augstākā kvalitātē, klāstā un dizainā. Pateicoties digitālās drukas attīstībai, mēs varam pielikt pie sienas teju jebkuru attēlu – skatu uz jūru, pļavu vasaras rītā, pilsētas ainavu no putna lidojuma un pat savu portretu.

Uz fototapetes parasti ir attēlots viens attēls vai zīmējums, kuru, izmantojot īpašu tehniku, uzdrukā uz papīra, un to pēc tam var pievienot gan sienai, gan skapjiem, griestiem un citām virsmām. Viena no fototapešu labākajām īpašībām – tās spēj atsvaidzināt jebkuru interjeru, piešķirot tam dzīvīgumu, kā arī uzlabojot mājokļa iemītnieku garastāvokli. Tāpat šos elementus var izmantot, lai imitētu dažādas faktūras, piemēram, ķieģeļu vai akmens sienu utt.

Atšķirībā no parastajām tapetēm, fototapetēs ir redzams viens zīmējums, ornaments vai attēls. Ja iegādājies parastās tapetes, daudz vietas radošajai izpausmei neatliek, ja vien neizvēlies krāsojamās tapetes. Savukārt fototapešu izvēlē jums ir pieejama brīva vaļa fantāzijai, jo paši varat noteikt, ko uz tām attēlot. Ja jums ir kāds mīļš mājdzīvnieks, varat izmantot tā foto, tāpat varat izvēlēties arī savas ģimenes vai ceļojumu fotogrāfijas, kas rada patīkamu atmosfēru telpā.

Lai fototapete izdotos, fotogrāfijai, kuru vēlaties izmantot, jābūt ar pietiekami augstu izšķirtspēju, pretējā gadījumā bilde var būs “graudaina” miglaina. Ja vēlaties izmantot savu foto, ieteicams doties pie profesionāla fotogrāfa.

Lielākoties sastopamas divu materiālu fototapetes – papīra un flizelīna. Tās, kuras izgatavotas no papīra, būs lētākas, taču līdz ar to arī ne tik kvalitatīvas un uzņēmīgākas pret dažādiem ārējiem apstākļiem – mitrumu, saules gaismu un mehānisko iedarbību. Savukārt fototapetes, kurās izmantots flizelīns, ir krietni vien izturīgākas un elastīgākas, taču dārgākas. Tāpat arī šāda veida tapetes ir izturīgas pret mitruma un karstuma ietekmi.

Lai fototapete pēc iespējas ilgāk saglabātu savu kvalitāti, to nepieciešams attiecīgi kopt. Putekļus no tās var notīrīt var mitru lupatiņu, turklāt, ja tā būs uzlīmēta pareizi, kopšana nesagādās grūtības. Lai paildzinātu tās mūžu, varat izmantot speciālu laku vai pārklājumu.

Ja vēlaties uzlīmēt fototapeti paša spēkiem, to ir iespējams darīt bez profesionāļa klātbūtnes, taču nepieciešams stingri vadīties pēc pievienotās pamācības.

Mūsdienās gatavās fototapetes ir pieejamas dažādos izmēros. Pirms tās iegādes ieteicams nomērīt virsmu, uz kuras plānojat to līmēt, lai saprastu, kāda platuma un garuma fotogrāfiju varat izvēlēties. Ja tapete ir liela, tā var būt arī vairākās daļās, un šajā gadījumā līmēšana jāveic īpaši uzmanīgi.

Pavasarīgs ziedu pušķis, romantisks saulriets Venēcijā vai pat pasaules karte – ļaujies fantāzijas lidojumam un padari savu mājokli modernāku īsā laikā!