Kādas ir labākās sporta somas taviem treniņiem?

sporta somaSporta soma ir kas vairāk nekā tikai sasvīduša apģērba un apavu pārnēsāšanas objekts. Lai arī daudziem došanās uz sporta zāli ir ierasts process vairākas reizes nedēļā, tas nenozīmē, ka būtu jāaizmirst par kvalitāti un stilu, izvēloties sporta somu. Tai ir jābūt vienlaikus praktiskai, bet tajā pašā laikā arī jāatspoguļo tava personība. Aplūkosim svarīgākos kritērijus, kas var ietekmēt sporta somas izvēli.

Elementi, kas atvieglo somas pārnēsāšanu

Tas nav nekas pārsteidzošs, ja sporta somā nereti gadās salikt pietiekami daudz lietu, kas kopā veido pamatīgu smagumu, kuru, protams, vienā vai citā veidā ir jānogādā no mājām līdz sporta zālei un atpakaļ. Elementi, kas atvieglo somas pārvietošanu ir īpaši svarīgi, ja ceļš, kas jāmēro ir diezgan garš.

Parasti sporta somām ir gan īsie rokturi, kas paredzēti somas nešanai rokā. Ir vēl viena alternatīva – pleca siksna. Šāds pārnēsāšanas veids nereti izrādās daudz ērtāks. Ir labi, ja somai ir vairāki rokturi – gan īsie, gan garā siksna, lai nepieciešamības gadījumā jūs varētu izvēlēties to, kurš ir ērtāks.

Sporta somas apakšējā daļa

Diemžēl tikai retais pircējs pievērš uzmanību šim kritērijam, kas, starp citu, ir ļoti svarīgs, ja vēlaties iegādāties sporta somu, kura kalpos ilgāk par vienu gadu. Pārnēsājot sporta somu, gadās, ka to novietojam uz zemes, piemēram, braucot autobusā vai vilcienā, jo kurš gan vēlas to visu laiku turēt rokās vai uz pleca. Ja somas pamatne būs plāna un tai nebūs papildus apdares, kas to pasargā, soma ātri vien kļūs netīra. Labā izvēlēties stingrāka materiāla sporta somu, kuru, novietojot uz zemes vai kur citur, tā neizpletīsies pa visu virsmu, bet saglabās savu formu. Visbiežāk sporta somas tiek ražotas no poliestera, taču ir iespējams iegādāties arī neilona, kokvilnas un ādas somas.

Nodalījumi

Tāpat kā jebkurai somai, arī šīm vajadzētu būt pietiekamam nodalījumu skaitam, lai jūs bez problēmām varētu atsevišķi salikt lietas, kuras nevēlaties likt vienuviet, piemēram, treniņu drēbes un tās, kuras velkat pēc treniņa utt. Turklāt ir nodalījumi palīdz ātrāk atrast lietas, kas atrodas jūsu somā.

Ir sastopamas somas, kurām ir noņemami nodalījumi, kas noderēs, ja plānojat ņemt līdzi mazāk, vai, tieši pretēji, vairāk lietu nekā ierasts. Tāpat tās būs piemērotas netīrākiem apģērbiem, jo nodalījumus varēs noņemt un izmazgāt vai iztīrīt, kad nepieciešams.

Pirms sporta somas iegādes padomājiet, kādas lietas tajā plānojat pārnēsāt? Vai to ir daudz, vai tās ir lielākas, vai mazākas utt. Ērtas izmantošanai ir somas, kurām ir arī ārējās kabatas, taču šajā gadījumā jums ir jāpievērš uzmanība drošībai, proti, nelieciet šajos nodalījumos vērtīgas lietas, it īpaši, ja pārvietojaties ar sabiedrisko transportu.