Meklējot aizraujošu un izglītojošu izklaidi brīviem vakariem

galda spēlesVisi atceras, kā bērnībā spēlēja “Cirku” vai “Riču-Raču”- populārākās galda spēles pārdesmit gadus atpakaļ. Lielisks veids, kā kopā ar draugiem vai ģimeni jautri un azartiski pavadīt laiku. Kurš nokāps lejā “pa kazu”? Kurš pirmais ievedīs visus savas krāsa kauliņus “mājiņā”? Patiešām aizraujoši un interesanti. Mūsdienās galda spēļu piedāvājumu klāsts ir daudz plašāks – stratēģijas spēles, jautrās spēles, intelektuālās spēles – minēšana, smiešanās, prātošana, uzvaras un zaudējumi – tas viss piederas pie galda spēļu pasaules. Bet galvenais – labi pavadīts laiks kopā.

Ielūkojoties interneta plašumos, varam atrast neskaitāmi daudz dažādu tematisko un interesanto galda spēļu, no kā izvēlēties. Interneta veikalos, turklāt, galda spēles var atrast par nedaudz izdevīgākās cenām, tāpēc ka tās ne vienmēr ir pašas lētākās. Lielas un sarežģītas galda spēles var izmaksāt sākot no desmit un beidzot ar vairāk nekā piecdesmit eiro, tāpēc, ja vēlamies savā īpašumā iegūt kādu specifisku galda spēli, visizdevīgāk ir meklēt labus piedāvājumus internetā, kur izdosies ietaupīt reizēm pat pārdesmit eiro.

http://220.lv/lv/sports-turisms-un-atputa/brivais-laiks-un-atputa/galda-un-viesibu-speles

Bet ko tad īsti dod galda spēļu spēlēšana – vēl bez prieka un jautrības un kopā būšanas? Jo īpaši bērniem būtu jācenšas mācīt un veidot interesi par galda spēlēm, jo pirmkārt – tas ir veids, kā ģimenei kopā interesanti pavadīt laiku. Otrkārt – galda spēles bērniem var iemācīt daudz jauna (tā vietā, lai vienkārši sēdētu pie televizora vai skatītos datorā). Galda spēles palīdz attīstīt domāšanu (turklāt ātru domāšanu). Galda spēles ir lielisks veids, kā nodarbināt prātu, veicot darbības, kas ir jautras un ved uz uzvaru. Tāpat, galda spēles ļauj apzināties dažādu darbību sekas, jo īpaši stratēģiskajās spēlēs – ja es darīšu tā, sekas būs šādas. Sarežģītākajās spēlēs mēs domājam ne tikai par to, kas notiks ar vienu nākamo darbību (gājienu), bet prātojam jau nedaudz tālāk – un bērnam to ir vērtīgi iemācīties, jo agrākā vecumā, jo labāk. Kad bērni būs iemācījušies, ka katrai viņu darbībai ir savas sekas, tad nākamais solis ir spēja pieņemt sarežģītus lēmumus. Spēlēs bieži gadās, ka ir jāpieņem lēmumi, kuros nākas riskēt, lai iegūtu kādu labumu. Tā var apgūt spēju izvērtēt ieguvumus un zaudējumus, lai gala rezultātā iegūtu maksimālo labumu.