Vispiemērotākās iekārtas Tavai virtuvei

elektriskā cepeškrāsnsIr dažas ierīces, bez kurām virtuve nav virtuve, bet vienkārši telpa mājoklī. Jābūt izlietnei, ledusskapim, plītij, cepeškrāsnij – lūk, šīs ierīces arī definē virtuvi. Pārējais jau ir izvēles un nepieciešamības robežās – vai galds būs virtuvē vai iekārtota ēdamistaba un tā tālāk. Bet minētajām lietām virtuvē noteikti jābūt. Tālāk vien jāsaprot – kādām. Arī pasakot “cepeškrāsns” mēs nesam pateikuši praktiski neko, pie mūsdienu tehnoloģiju iespējām. Ir dažādi veidi, iespējas, modeļi, funkcijas un tā tālāk – īsāk sakot – izvēloties cepeškrāsni, jāizvēlas no ļoti plaša piedāvājumu un variāciju klāsta.

Vispirms jātiek skaidrībā ar dažiem vispārīgiem jautājumiem, pirms ķerties pie specifiskiem un tehnoloģiskiem parametriem. Galvenokārt – cepeškrāsns izmērs un tās atbilstība virtuvei – vai iespējams pieslēgt elektrisko vai gāzes plīti? Varbūt iespējams brīvi izvēlēties – kuru no abām minētajām vēlamies, un pieslēgums jau ir mazākās reizes? Kāda cepeškrāsns būs visatbilstošākā (vai bieži gatavojam? Kūkas, gaļas ēdienus un tā tālāk).

Jā jāizvēlas starp elektrisko vai gāzes cepeškrāsni, jāatzīst, ka gāzes cepeškrāsnis nedaudz zaudējušas savu popularitāti. Lai gan gāzes cepeškrāsnis lietošanā (izmaksu ziņā) sanāk nedaudz izdevīgākas, to trūkumi arī ir noteicoši izvēlē – rada izgarojumus, nav iespējams iestatīt specifisku temperatūru un tā tālāk. Tiesa, gan gāzes cepeškrāsnīm, gan elektriskajām ir savas priekšrocības, tāpēc priekšlaicīgi “norakstīt” kādu no variantiem nevajadzētu – jānoskaidro tuvāk.

Elektriskās cepeškrāsnis pieejamas gan atsevišķi novietojamas, gan iebūvējamas un tās var ierīkot ērti pieejamā vietā un vēlamajā augstumā. Lielākoties elektriskajām cepeškrāsnīm ir plašs mūsdienīgu funkciju aprīkojums – sensoru vadība, dažādi karsēšanas veidi un programmas, pašattīrīšanās funkcija, taimeris,  automātiskās izslēgšanās funkcija un tā tālāk. Mūsdienīgākajām cepeškrāsnīm ir izstrādātas cepšanas programmas, kas būs īpaši piemērotas dažādu specifisku ēdienu gatavošanai – gaļas cepetim, zivju ēdieniem, kūkām, dārzeņiem. Papildus ir iespējams izvēlēties ēdiena atkausēšanas vai siltuma saglabāšanas funkciju.

Toties gāzes cepeškrāsns, kā jau minēts iepriekš, ļoti ātri uzsilda ēdienu un ir ekonomiskāka lietošanas izmaksās. Galvenais, ka abiem cepeškrāsns veidiem ir nodrošināts viegli tīrāms iekšējais pārklājums, kas būs svarīgi cepeškrāsns tīrīšanas un kopšanas procesā. Tāpat, gāzes cepeškrāsns virsma ir labākā pēc ēdiena pagatavošanas ātruma, sevišķi, ja tās gāzes degļiem ir divi vai trīs liesmu līmeņi. Tieši gāzes virsma ar pastiprināto trīs līmeņu degli ideāli derēs WOK recepšu cienītājiem. Arī nebūs jāraizējas par to, ka ēdiens varētu piedegt vai iztvaikot, vai ka varētu sākties ugunsgrēks, jo, gan gāzes cepeškrāsnij, gan arī virsmai, ir taimeris. Otrkārt, gāzes kontrole modernajās cepeškrāsnīs pārtrauks gāzes padevi, ja caurvējš vai šķidrums no katla nodzēsīs gāzes degļa liesmu.