Kādas distanču slēpes man pirkt?

slēpesSlēpošana ir ļoti populārs ziemas sporta veids. Liela daļa cilvēku to vien gaida, kad uzsnigs pietiekoši noturīgs sniegs, lai varētu doties uz kalnu. Tomēr kalnu slēpošana ne visiem var būt vilinoša. Ja tomēr ir vēlme slēpot, tad droši var meklēt slēpes un pievērsties distanču slēpošanai. Kā jau jebkurā sporta veidā arī distanču slēpošanā rodas jautājums kāds būtu piemērots ekipējums.

Distanču slēpēm ir dažādi veidi. Ja ir vēlme pavadīt labi laiku ar ģimeni, tad noteikti pietiks ar tūristu slēpēm. Lai iegādātos pa visam vienkāršu distanču slēpošanas ekipējumu jārēķinās ar apmēram 140 eiro. Protams ir iespēja iegādāties arī slēpes, kuras ir paredzētas sportistiem. Šādas kategorijas slēpes un nūjas ir izgatavotas no īpaši izturīga un viegla materiāla. To speciālais pārklājums ļauj slēpēm slīdēt daudz ātrāk, tomēr šādas slēpes cenu ziņā maksā vidēji 430 eiro. Ziemas sporta inventāru, atradīsi šeit:

http://www.mysport.lv/lv/distancu-sleposana/distancu-slepes.html

Atbilstošu slēpju garumu var noteikt pēc vienkāršas formulas. Slidsolim slēpju garums ir apmēram 10 cm virs sava auguma. Klasiskajam solim slēpju garums ir no 15 līdz 25 centimetri virs sava auguma. Pirms distanču slēpju pirkšanas noteikti vajadzētu zināt cik bieži plānots slēpot, ja tas būs tikai dažas reizes, tad izdevīgāk būtu ekipējumu īrēt, bet ja plāno diez gan bieži ar šo sporta veidu nodarboties, tad noteikti var slēpes iegādāties. Tomēr ar slēpju iegādi nevajadzētu gaidīt, jo sezonas periodā var gadīties, ka tiek izpirkts sporta preču veikala krājumi un nākas pierakstīties rindā un gaidīt. Vēl var savu pirkumu veikt arī interneta veikalā, bet tas vairāk būtu piemērots cilvēkiem, kuri zina kāda tipa un izmēra slēpošanas ekipējumu nepieciešams iegādāties. Pērkot nepieciešamo veikalā var konsultēties ar pārdevēju, kurš var ieteikt un palīdzēt izvēlēties piemērotāko, ja pašam ir kādas neskaidrības. Ir iespēja arī iegādāties lietotas slēpes, bet pirms pirkuma veikšanas vajadzētu apskatīties vai slēpju apakšās nav redzamas skrambas, jo tad slēpes slikti slīdēs.

Pēc distanču slēpju iegādes atliek vien tikai atrast laiku un doties pie dabas izbaudīt distanču slēpošanu. Rīgā populārākās distanču slēpošanas vietas ir Uzvaras parkā, Biķernieku mežā un Baldonē Riekstukalnā. Ar distanču slēpošanu var nodarboties arī kalnu slēpošanas trasēs Siguldā, Milzkalnē, Baiļos un citur. Tomēr, ja ir vēlme ar slēpošanu nodarboties bez liekas papildu maksas un ļaužu pūļiem, tad var doties uz piemājas mežu vai ciemos pie radiniekiem un laukiem. Tomēr, ja distanču slēpes tiek īrētas, tad nāksies doties uz slēpošanas trasēm un lauku mierīgo idilli nāksies atstāt kādai citai reizei. Ne tikai vasarā, bet arī ziemas periodā ir svarīgi uzturēties svaigā gaisā un nedarboties ar sportiskām aktivitātēm tādēļ distanču slēpošana būs ļoti piemērota.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *