Vai prātīgi ņemt aizdevumu mēbeļu iegādei?

aizdevumsDažkārt šķiet, ka pasaule sazvērējusies pret mums, kārtējo reizi salūzis datorkrēsls, drēbju skapim izlūzušas durtiņas vai sašķiebies rokturis. Un pavisam skaidrs – tā tas turpināties nedrīkst! Nepieciešams atjaunot mēbeles, uzlabot apkārtējās vides kvalitāti.

Tomēr ir arī citi gadījumi, piemēram, sērfojot internetā, izlekusi reklāma ar interesantas formas galda lampām vai modernām virtuves iekārtām. Tad ir saprotams, cik ļoti gribas atjaunot iekārtojumu sev apkārt, gribas mainīt nevien vidi, bet arī sevi. Jaunās sienās, telpās, arī paši jūtamies jaunāki, enerģiskāki, iedvesmotāki lielākiem un radošākiem darbiem.

Pastāv uzskats, ka jādzīvo savu līdzekļu ietvaros, jāsapņo vien par to, ko spēj atļauties, par to, kas atkarīgs no taviem spēkiem un ieguldījuma, nevis veiksmes un ātri, viegli iegūtas naudas vai labiem un devīgiem draugiem. Daudzi šiem vārdiem nepiekritīs, jo mūsdienās kā glābiņš tiek pozicionēts aizdevums. Vai tiešām prātīgi ņemt kredītu, lai iegādātos mēbeles, interjera dizaina priekšmetus un citus objektus, kas uzlabo mājas ērtības, radītu dzīvesvietā omulīgāku noskaņu?

Neviens neliedz stiept roku pretī kredītam, ja tas tiešām ir pārdomāts lēmums un īstā izeja no problēmas. Tādā gadījumā atbilstošākais būs preču patēriņa kredīts. Tas ir īstermiņa aizdevums, paredzēts noteiktu, relatīvi nelielu preču iegādei un pakalpojumu īstenošanai. Lai to iegūtu jābūt 18 – 25 gadu robežās, jābūt pozitīvai, nesabojātai kredītvēsturei un regulāriem ikmēneša ienākumiem. Vairums kredītdevēju uzstāda ienākumu minimālo summu. Ienākumu neesamības gadījumā kredītdevējiem būs šaubas par potenciālā klienta iespēju aizdevumu atmaksāt, tāpēc ir mazas cerības to iegūt. Patēriņa kredīta priekšrocības ir garāki atmaksas termiņi un zemākas gada procentu likmes. Statistika vēsta, ka 94% no kopējā izsniegto patēriņa kredītu skaita izsniedz banku sektors, bet atlikušos 6% nebanku sektora kreditori. Prātīgāk izvēlēties banku sektora kredītsniedzējus, jo to piedāvātā procentu likme ir krietni zemāka nekā privātajiem kreditoriem.

Vairāk par dažādiem aizdevējiem: aizdevums365.lv

Izvēloties kredītsniedzēju, vērts uzzināt uzņēmuma vecumu, bijušo klientu (vēlams pazīstamu cilvēku) atsauksmes. Jāpievērš uzmanība procentu likmei, vai tiek piedāvāts bezmaksas jeb bezprocentu kredīts. Jāpārlasa kredīta izsniegšanas kritēriji, tie ir dažādi katrai kredītkompānijai.

Ja saprasts, ka aizdevuma iegūšana neietilpst rīcības plānā, bet naudas mēbeļu vai citu objektu iegādei trūkst, var pievērsties budžeta, savu personīgo finanšu plānošanai. Var izstrādāt pārskatāmas datorā vai ar roku veidotas finanšu tabulas, atzīmējot tajās vidējos ienākumus, regulāros maksājumus, tādējādi iegūstot atlikušo summu, no kuras, piemēram, 10% , ik mēnesi atlikt kādam plānotam pirkumam.

Jāielāgo, ka konkrētas atbildes nav, kas vienam labi pārdomāts, pareizs lēmums, tas citam absolūts neprāts vai izšķērdība. Drošāks un stabilāks ir ekonomijas variants, no tā neizriet sekas, tieši pretēji tas pat nostiprina raksturu un disciplinē. Taču gala atbilde meklējama katra paša  pārdomās.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *