Vēlies dibināt start-up? Varbūt Tev jāapmeklē kāds start -up pasākums.

altumStart-up jeb latviskoti uzsācēju uzņēmums/ jaunuzņēmums ir veids kā realizēt savu biznesa ideju. Tomēr, lai izveidotu savu uzņēmumu, nepietiek tikai ar ideju, vajadzīgs arī plāns un stratēģija kā to izdarīt. Nepieciešamas zināšanas par uzņēmuma izveidi, noderīgi kontakti kā arī zināšanas par nozari, kurā plānots strādāt. Pirms uzņēmējdarbības uzsākšanas vai jau agrīnā uzsākšanas posmā ir jāiegūst daudz zināšanu, lai varētu veiksmīgi veidot savu biznesu. Jāņem vērā, ka var ne tikai izdoties un izveidoties stabils uzņēmums, bet jābūt gatavam arī tam, ka iespējams nāksies saskarties ar neveiksmi un uzņēmējdarbības uzsākšana vai turpināšana nenotiks. Tomēr nevajadzētu padoties pie pirmās neveiksmes. Neveiksmes bieži vien ir labākais veids kā saprast to, kas ir ticis darīts nepareizi un mācīties no tā, lai nākamajā reizē, kad saskartos ar šāda veida situāciju, vairs nepieļautu nevajadzīgu kļūdu. Ja arī izdodas sākuma posmā uzsākt uzņēmējdarbību,tomēr pastāv iespēja ka pirmo 3 gadu laikā uzņēmums izputēs. Uzņēmumi, kuri ir tikuši pāri šai robežai tiek uzskatīti par nopietniem uzņēmumiem un tiek respektēti.

Lai iegūtu nepieciešamās zināšanas un atbalstu var apskatīt iespējas, ko piedāvā ALTUM, kas ir valstij piederoša attīstības finanšu institūcija. ALTUM ar finanšu instrumentu palīdzību, kā aizdevumi, garantijas, ieguldījumi un citi, sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām. ALTUM arī sniedz atbalstu Start-up uzņēmumiem ar dažādu atbalsta pasākumu organizēšanu. Divu gadu laikā uzsācējuzņēmumu apmācības programmas ietvaros ALTUM ir atbalstījuši 172 uzņēmumu apmācību seminārus, kontaktu dibināšanas pasākumu norisi. Šo pasākumus apmeklējuši un vēl plāno apmeklēt vairāk kā 13 tūkstoši dalībnieku, kā arī sniegtais atbalsts mērāms 500 000 eiro apmērā. Šī valsts atbalsta programma ir uzsākta 2014. gada septembrī  un vēl turpinās, jo no visiem 172 pasākumiem, kuri ir plānoti, vēl 44 pasākumi tikai notiks.

ALTUM valdes loceklis Juris Vaskāns atszīst, ka Start-up uzņēmumu vide strauji attīstās un piedāvātās apmācību programmas ir veicinājusi šo izaugsmi, kā arī palīdzējušas daudziem cilvēkiem izveidot veiksmīgus uzņēmumus. Nākamā gada laikā ALTUM plāno ieviest vēl nebijušu atbalsta programmas veidu – akcelerācijas fondus. Šis atbalsta veids būs ļoti piemērots jaunām biznesa idejām, kuras ir tikai vēl idejas līmenī un nav atrasti līdzekļi vai iespējas, lai šo ideju sāktu realizēt un attīstīt par reālu produktu vai pakalpojumu. Akcelerācijas fonds finansēs idejas izstrādi tās agrīnajā posmā, kas ir tirgus izpēte, biznesa modeļa izpēte, koncepta izstāde, prototipa un produkta attīstību. Šai atbalsta programmai būs paredzēti 15 miljoni eiro. Akcelerācijas fonds dos iespēju atrast dienas gaismu daudzām biznesa idejām un atbalstīs jaunu veiksmīgu uzņēmumu izvedi.

Tomēr ALTUM nav vienīgā vietu, kur tiek piedāvātas dažādi atbalsta pasākumi, semināri, apmācības. Ir iespējams atbalstu meklēt arī biznesa inkubatoros. Biznesa inkubatori ir izveidoti, lai varētu atbalstīt jaunos uzņēmējus ar visu nepieciešamo uzņēmuma izveidošanai. To mērķis ir veicināt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu veidošanos un attīstību dažādos Latvijas reģionos. Biznesa inkubatori ir pieejami dažādās lielākajās Latvijas pilsētās, lai jaunie uzņēmēji no jebkura Latvijas reģiona varētu saņemt atbalstu savai uzņēmējdarbībai. Latvijas investīciju un attīstības aģentūra finansē biznesa inkubatorus, lai nodrošinātu Start-up ar komercdarbībai nepieciešamo vidi un konsultācijām, tomēr tiem ir ierobežotas iespējas un projektu atlase.

Meklējot informāciju par start-up pasākumiem globālajā tīmeklī jeb internetā var atrast ļoti daudz mājaslapas un informācijas avotus, kur tiek piedāvāti dažādi semināri par start-up uzņēmumu izveidi vai par personības izaugsmi, lai attīstītu savas individuālās spējas kā uzņēmējam. Protams, ir svarīgi uzzināt visu iespējamo informāciju par uzņēmuma izveidi, bet nevajadzētu aizmirst par to, ka tieši tu būsi tas cilvēks kurš vadīs paša uzņēmumu un ir svarīgi arī attīstīt savas spējas un zināšanas kā līderim un veiksmīgai personībai. Paša izaugsme ir tik pat svarīga kā uzņēmuma un to nevajadzētu aizmirst. Jo tikai attīstoties pašam ir iespēja ieguldīt savā uzņēmumā savas profesionālās spējas un palīdzēt attīstīties arī uzņēmējdarbībai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *