Skaistam smaidam – balti zobi!

zobu balināšanaMūsdienu cilvēks daudz apgūst no reklāmām un medijiem. Skaistuma standarti bieži vien nāk no žurnāliem un televīzijas zvaigznēm – arī mēs taču vēlamies būt tikpat skaisti, harizmātiski, kā šie cilvēki ekrānos. Un tad arī būsim veiksmīgi un viss izdosies! Izklausās banāli, tomēr daļa patiesības tur ir. Sabiedrība nosaka standartus, kādiem mums jāizskatās, kā jāģērbjas un jārīkojas, un, ja atbilstam šiem standartiem, noteiktās jomās panākumus gūt ir daudz vienkāršāk. Tas gan nenozīmē, ka mums visiem jābūt vienādiem un jācenšas uz vieniem un tiem pašiem mērķiem, reizēm sabiedrības un mediju veidotie standarti ir gaužām aplami. Tomēr ir sīkumi, ko ņemt vērā – ja ne standartu, tad savas veselības un labsajūtas dēļ.

Piemēram – ko vienmēr varam ievērot Holivudas zvaigznēm? Žilbinoši baltu smaidu! Jā, skaists smaids atstāj labu iespaidu – kopti, balti zobi, svaiga elpa, to pamana tiklīdz pasmaidām un pasakām “Sveiki”! Tādēļ, kāpēc gan neparūpēties par to, lai smaids būtu balts un veselīgs, vienlaicīgi neatsakoties no saviem ikdienas ieradumiem?

Vīns, cigaretes, kafija, dažādi ēdieni un citi dzērieni – tie visi laika gaitā ietekmē zobu krāsu, un nav nekas neparasts, ka zobu krāsa kļūst nedaudz pelēkāka vai dzeltenīgāka. Ķeramies pie dažādām balinošajām zobu pastām, kas sola atjaunot zobu dabisko krāsu vai padarīt tos par toni baltākus. Ilgāka laika posmā šāda metode strādā, tomēr paralēli zobu pastai taču nevēlamies arī pilnībā atteikties no saviem ieradumiem (kafija, cigarete, kāda vīna glāze svētkos). Turklāt – cilvēks ir nepacietīgs pēc dabas – visu jau gribās tūliņ un tagad.

Ātrāks un vienkāršāks veids, kā tikt pie baltāka un skaistāka smaida – zobu balināšana. Viedokļu ir daudz – kāds teiks, ka tas ir neveselīgi un bojā zobu struktūru, kāds cits tikai atbalstīs un norādīs, ka teju ikvienam cilvēkam vajadzētu veikt zobu balināšanu, jo, kļūstot vecākam, zobi dabiski kļūst pelēkāki.

Teorijā zobus balināt var ikviens, tomēr vispirms labāk pakonsultēties ar zobārstu, nevis sasapņoties par Holivudas smaidu un neņemt vērā nekādus padomus. Zobārsts spēs novērtēt zobu stāvokli un ieteikt – vai zobu balināšana maz nesīs vēlamo rezultātu, kā arī nepadarīs zobu izskatu tikai sliktāku. Ja ir neredzamas zobu plaisas, nekvalitatīvi liktas plombas, kariess – tas viss var diezgan negatīvi ietekmēt zobu balināšanas rezultātu un radīt pat nepatīkamas komplikācijas. Pirms lēmuma par zobu balināšanu noteikti jāapmeklē zobārsts, kas spēs veikt pienācīgu mutes dobuma un zobu izmeklēšanu, pārliecinoties par riska faktoru neesamību.:

http://www.adenta.lv/lv/arstnieciba/zobu-balinasana/

Tāpat speciālisti neiesaka zobus balināt, ja ir paaugstināta zobu jutība, novērojams zobu nodilums vai zobu virsmas nodilšana, kā arī nopietnas vispārējās mutes dobuma saslimšanas.

Tomēr, ja zobārsts devis “zaļo gaismu” – varam izmēģināt zobu balināšanu un pārliecināties par to, ka skaists smaids patiešām ir labākais ierocis!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *