Kur likt lietas?

plauktiMums visiem ir daudz lietu! Laika gaitā tās sakrājas mājās, un, lai kā arī pavasara tīrīšanas laikā netiktu atbrīvoti plaukti un skapīši no visa liekā, lietu vienalga ir daudz! Turklāt lielāka daļa no šīm lietām nav vienkārši ārā metamas un nevajadzīgas lietas – tās ir atmiņas, dāvanas, sezonas lietas, kuras kaut kur jānoglabā, jo sākoties ziemai vai vasarai tās atkal noderēs. Un tad māja nemanot pārvēršas par nelielu noliktavu.

Te nu sākam domāt – kā iekārtot un uzlabot mājokli, lai izdotos visu novietot savās vietās, nemest ārā patiešām vajadzīgo, bet izdarīt tā, lai tas arī nemētātos “pa kājām” ikdienā. Tam lieliski noder plaukti, plauktiņi un skapīši. Ne īsti gribas mājoklī visas sienas “nobloķēt” ar lielām mēbelēm, tiesa, tajās var salikt daudz, toties telpu tas padara daudz šaurāku un piebāztāku. Tāpēc nelieli plaukti pie sienām var būt tieši tas, kas nepieciešams.

Plauktus varam izvietot īpašā rakstā, padarīt par stila elementu un dizaina dekoru. Turklāt, plauktos pie sienas noteikti nav jānovieto visas nevajadzīgās lietas! Plauktos varam novietot tās lietas, kas nepieciešamas “pa tvērienam” un kuras nav jāslēpj skapī. Tās var būt grāmatas, dažādas kastītes, kur ievietotas visas sīklietiņas, kas citādi brīvi “klīst” atvilktņu dibenā. Plauktus var aizņemt puķu podi ar telpaugiem – viss atkarīgs no tā, kurā telpā plaukt atrodas. Savukārt pārliekot plauktos lietas no atvilktnēm un skapīšiem, tajos varam noslēpt pārējās lietas, kam īsti pielietojuma dotajā brīdī nav, bet kuras ārā mest arī nav praktiski vai nav vēlēšanās.

Virtuvē plaukti lieliski var noderēt krūzītēm, šķīvjiem un citiem traukiem, ja izveidojam plauktu ar speciālu režģi, kas paredzēts trauku novietošanai. Tāpat virtuvē lieliski iederēsies plaukts garšvielām, burciņām un citiem sīkumiem, kas noder ēdiena gatavošanā, bet ko uz galda vai atvilktnēs neturam.

Dzīvojamajā istabā – protams – grāmatplaukti, kam nav jābūt standarta lielam plauktam. Grāmatas varam savietot plauktos, kas izlikti neparastā figūrā, ģeometriskā veidojumā. Tā padarīsim plauktus par interesantu dizaina elementu, vienlaikus atrodot vietu visām grāmatām.

Arī vannas istabā plaukti var noderēt – dvieļiem, sadzīves ķīmijai – jo īpaši augstāki plaukti, ja mājās ir bērni. Tas ir daudz drošāk, nekā sadzīves ķīmiju turēt skapīšos, kur bērniem ir daudz vieglāka piekļūšana.

Dažādi lielāki un mazāki plaukti var noderēt gan praktiski, gan skaistumam – atliek vien izdomāt kā, jo vien ar pāris interesanti novietotiem un nokrāsotiem plauktiem varam atdzīvināt visu telpas kopējo interjeru – praktiski un skaisti vienlaicīgi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *