Īstiem kafijas cienītājiem

kafijas automātsKafiju dzer daudzi, tomēr īsti kafijas cienītāji, kas patiesi novērtē lielisku kafiju, labu aromātu un patīkamu garšu, ir daudz mazāk. Kafiju esam ieraduši dzert no rītiem, kā modinātāju, uzmundrinātāju. Bet kur paliek kafijas dzēriena izbaudīšana – garša, smarža? Un kā pagatavot lielisku, neatkārtojamu kafiju, ko gribas patiešām izbaudīt, nevis tikai izdzert?

Lielos vilcienos var izdalīt četrus kafijas automātu veidus. Viens – radziņu, jeb, tā saucamais manuālais pusautomāts. Šāds kafijas automāts būs kā naglai uz galvas tiem, kas iecienījuši īstu itāļu espreso. Protams, izvēloties modernu modeli, kam pieejamas dažādas iespējas, var tikt arī pie lattes, kapučīno, makiato un vēl dažiem kafijas dzērieniem, ka ir nedaudz savādāki savā garšā – tomēr pēc būtības – lepnas kafijas. Radziņu kafijas automātā var izmantot tikai maltu kafiju un arī kafijas tabletes, kas ir viens no pēdējiem jaunumiem. Šāds kafijas automāts nemaksās daudz, un tā lietošana būs ļoti ērta, tomēr tas ir pats vienkāršākais, ko varam izvēlēties, pērkot kafijas automātu. Tāpat, no vienkāršajiem kafijas automātiem ir arī kafijas automāti ar spilventiņiem. Lai nosaukums nemāna – spilventiņi ir īpašos filtra maisiņos iepakota maltā kafija. Spilventiņu ievieto automātā, nospiež vajadzīgās pogas un kafija gatava nepilnas minūtes laikā. Spilventiņš ir vienreizējs – pēc vienas lietošanas tas jāmet ārā. Spilventiņu kafijas automāti ir zemāki cenā, ja salīdzina ar automātiskajiem kafijas automātiem un vienkārši savā lietošanā. Šajā pašā kategorijā ietilpst arī kapsulu kafijas automāti. Princips kafijas pagatavošanai ir identisks spilventiņu automātiem, tikai ar kapsulām. Kafijas kapsulu ieliek speciāli tam paredzētā vietā, aizver vāku un automāts izdur kapsulā caurumu, lai pagatavotu kafiju.

Tomēr, ja nu tomēr vēlamies ko nedaudz citādu – kur kafiju gatavojam nedaudz vecmodīgākā ceļā – izvēloties kafijas pupiņas, iebēršanu automātā, tad jāizvēlas automātiskais kafijas automāts. Izvēlies jau tagad:

http://220.lv/lv/sadzives-tehnika/maza-sadzives-tehnika-virtuvei/kafijas-automati

Process, kādā kafija tiek pagatavota, ir pilnīgi automatizēts, tomēr nedaudz interesantāks. Izvēlamies kafijas pupiņas, atbilstoši tam, kādas garšas un aromāta kafiju vēlamies (un izvēle ir ļoti plaša – daudz plašāka nekā tad, ja iegādāsimies spilventiņu vai kapsulu automātu), ieberam automātā, kas pats tās samaļ vajadzīgajā smalkumā, izvēlamies atbilstošo dzērienu un gaidām – arī ne vairāk par minūti – lai tiktu pie gardas un aromātiskas kafijas. Šis ar automāts, kas spēs apmierināt ikdienu kafijas cienītāju un viņa prasības pret šo aromātisko dzērienu. Protams, šāda automāta cena atbilst tā kvalitātei un iespējām, tāpēc, jā, tas būs dārgāks, nekā augstāk minētie kafijas automāti, tomēr arī tā piedāvātās iespējas un rezultāts ir kvalitatīvāks un atbilstošāks īstiem kafijas cienītājiem!

Kad nu esam lēmuši par labu savam atbilstošākajam kafijas automātam, dodamies uz veikalu tam pakaļ, lai jau nākamajā rītā varam baudīt aromātisku un garšīgu kafiju, izbaudot to, ka arī mājoklis no rītiem smaržos pavisam savādāk – pēc svaigi gatavotas kafijas tases.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *