Vai esam pārņemti ar viedierīcēm un mūsu dzīve ir atkarīga no šīm ierīcēm?

viedpulksteņiMūsdienās gandrīz ikvienam cilvēkam ir kāda no viedierīcēm. Tās tiek izmantotas gan mācību procesā, gan darba vajadzībām, gan arī izklaidei. Lēnām šīs ierīces pārņem mūsu dzīves, un bieži vien cilvēki mēdz kļūt atkarīgi no ierīcēm, kas viņiem ir apkārt. Tās tiek izmantotas gan no rītiem, gan vakaros, gan arī nakts laikā. Ir vecāki, kas kontrolē, cik daudz laika bērns pavada pie konkrētā ierīces, tomēr vairums cilvēku šo visu atstāj pašplūsmā, tādā veidā nekontrolējot, ko dara viņa bērns.

Ja kādreiz populāri bija viedtālruņi un datori, tad tagad sāk parādīties arvien vairāk jaunu ierīču, kas pārņem mūsu dzīves. Viena no šādām ierīcēm ir viedpulksteņi. Šis pulkstenis ir savienots ar viedtālruni un ļauj veikt vairākas darbības. Piemēram, lasīt e-pastus, apskatīt ziņas, apskatīt īsziņas un zvanus, tādā veidā atvieglojot arī savu ikdienu. Piemēram, kad dodies skriet, tev nav nepieciešams domāt, kur novietot savu mobilo telefonu, lai vajadzības gadījumā varētu paskatīties, kurš ir atsūtījis ziņu. Ar viedpulksteni ir iespējams ļoti ērti sekot līdzi visai nepieciešamajai informācijai. Tāpat arī šādi viedpulksteņi ļauj fiksēt, cik daudz kaloriju, kā arī cik daudz laika tu pavadi sportojot, tādā veidā varēsi analizēt savus rezultātus un salīdzināt lielākā laika griezumā.

Varētu teikt, ka viedierīces nav ienaidnieki, ja vien mēs tās protam pareizi izmantot. Protams, brīdī, kad cilvēks pavada laiku ieurbies viedtālrunī, lai spēlētu spēles vai darītu dažādas citas nevajadzīgas lietas, tas nav produktīvi. Viss ir atkarīgs no tā, ko mēs ar šīm viedierīcēm darām. Ja tās tiek izmantotas, lai sasniegtu noteiktus mērķus, sazinātos ar draugiem, kā arī izmantotu skolas vai darba vajadzībām, noteikti nevajadzētu uzskatīt, ka šīs ierīces ir mūsu ienaidnieki. Vislielākā vērība ir jāpievērš bērniem, kuri bieži vien šīs ierīces izmanto, lai izklaidētos. Izmantojot viedtālruni, bērni bieži vien aizmirst par visu citu, kas notiek apkārt, tādā veidā rodas atkarība no tālruņa. Bērni vairs nemācās, nepilda mājasdarbus, negrib iet ārā, satikties ar draugiem vai pavadīt laiku ar ģimeni. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi kontrolēt to, cik daudz laika bērns pavada pie viedierīces.

Ikvienam cilvēkam vajadzētu saprast, kādam mērķim viņš izmanto konkrēto viedierīci. Tāpat arī vajadzētu piekopt praksi, ka visas šīs ierīces netiek ienestas, piemēram, guļamistabā. Tādā veidā tu pasargāsi sevi no atkarības. Bieži vien cilvēki iemieg, glāstot telefonu, un tas nav pats labākais variants kā iemigt. Iemiegot ir ļoti svarīgi, lai telpā būtu miers, tāpēc viedierīču izmantošana nav ieteicama. Noteikti kontrolē to, cik daudz tu izmanto viedierīces savā ikdienā, tādā veidā neļaujot šīm ierīcēm pārņemt tavu dzīvi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *