Kā pareizi uzsākt treniņus mājas apstākļos, kas tam ir nepieciešams?

trenažieriArvien vairāk cilvēku mūsdienās izvēles trenēties mājas apstākļos. Tas saistīts ar to, ka cilvēki saprot, ka tādā veidā iespējams ietaupīt naudu, ko visbiežāk nākas atstāt trenažieru zālē. Protams, lai trenētos mājas apstākļos, nepieciešams gan piemērots inventārs, gan arī saplānota treniņa programma. Šajā rakstā vēlamies Tev sniegt pašus svarīgākos padomus, kas ļaus uzsākt treniņus mājas apstākļos.

Pati pirmā lieta, ko nepieciešams saprast – kāds būs treniņa mērķis. Piemēram, ja treniņa mērķis ir notievēšana, tad nepieciešams treniņā iekļaut aerobisko slodzi, iekļaujot tajā nūjošanu, skriešanu, braukšanu ar velosipēdu. Šādu mērķu sasniegšanai ir pieejami dažādi trenažieri, kas sniedz to pašu efektu, ko mums sniedz skriešana, nūjošana, riteņbraukšana un citi sporta veidi.

Savukārt, ja vēlies trenēt spēku un izturību, tad nepieciešami arī šāda mērķa sasniegšanai piemēroti trenažieri. Ir pieejami dažādi spēka trenažieri, kā arī hanteles, kas ļaus trenēt spēku. Nepieciešamos trenažierus atradīsi šeit: http://220.lv/lv/sports/trenazieri

 Ja vēlies trenēt spēku, tad ļoti svarīgi ir izveidot treniņa plānu, kas ļaus sasniegt vēlamo rezultātu. Pirmajā treniņa reizē nevajadzētu pārpūlēties un pārvērtēt savus spēkus. Ja pirmajā treniņa reizē pārcentīsies, tas var sagādāt diezgan lielas veselības problēmas. Tieši tāpēc vislabāk treniņa procesu sākt pakāpeniski, audzējot slodzi. Kā norāda speciālisti, pietiek, ja cilvēks trenējas 3-4 reizes nedēļā, tāpēc noteikti nevajadzētu pārāk pārpūlēt savu ķermeni – labāk trenēties retāk, bet kvalitatīvi nekā bieži, bet nekvalitatīvi. Noteikti neaizmirsti arī dzert daudz ūdeni, jo treniņa laikā mūsu ķermenis zaudē daudz šķidruma. Ja neuzņemsi ūdeni, tad var gadīties tā, ka sākas reibonis.

Trenažieru izvēle ir ļoti plaša, tāpēc ikviens var atrast savam mājoklim piemērotāko trenažieri. Iegādājoties trenažieri, nepieciešams saprast, cik daudz vietas vari atvēlēt savam trenažierim. Ir trenažieri, kuri ir kompakti, piemēram, steperis, savukārt ir arī daudzi tādi trenažieri, kuri aizņem diezgan daudz vietas. Noteikti pievērs uzmanību arī trenažiera cenai. To cenu amplitūda ir gana plaša, tāpēc ikviens varēs atrast savam finansiālajam stāvoklim atbilstošāko trenažieri. Jāsaprot, protams, tas, ka kvalitatīvu trenažieru cena ir augstāka. Ja izvēlēsies trenažieri, kas cenas ziņā liksies ļoti izdevīgs, tas vēl neliecina, ka arī tā kvalitāte ir gana laba. Tieši tāpēc nepieciešams rūpīgi izvērtēt, kurš no trenažieriem varētu būt gan izdevīgs cenas ziņā, gan arī kvalitatīvs.

Iegādājoties trenažieri, Tu vairs nevarēsi attaisnoties, ka Tev nav brīvais laiks, lai dotos ārā skriet vai doties uz trenažiera zāli. Treniņi mājas apstākļos, protams, arī prasa ļoti augstu disciplīnas līmeni, tāpēc noteikti izvērtē, vai esi tas cilvēks, kurš spēs efektīvi trenēties arī mājas apstākļos. Neapšaubāmi ir tas, ka trenažieri ļaus ietaupīt diezgan lielu naudas summu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *