Smags darbs atmaksājas – “KnK Coating” stāsts

 

ALTUM aizdevumsSmags un neatlaidīgs darbs atmaksājas. Latvijā ir daudz šādu pierādījumu – cilvēku, uzņēmumu, kas ar neatlaidību un rūpīgu darbu sasnieguši augstas virsotnes. Viens no šādiem uzņēmumiem arī “KnK Coating”, kas savu darbību uzsāka pavisam nesen – 2013. gadā, piedāvājot pulverkrāsošanas pakalpojumus. Šajā īsajā laika posmā – vien trīs gadu laikā uzņēmums ir piedzīvojis strauju izaugsmi, paplašinājis savu darbību un šobrīd nodrošina visu metālapstrādei nepieciešamo, tajā skaitā arī lāzergriešanu.

Ja tagad “KnK Coating” jau var saukt pat metālapstrādes uzņēmumu, tad pašā sākumā uzņēmumam bija ļoti šaura spektra uzņēmums, kas nodarbojās ar abrazīvo apstrādi un pulverkrāsošanu.

Jaunais uzņēmēja Kristaps Liepnieks pierādīja sava veiksmes stāsta iespēju, atzīstot, ka ļoti daudz nozīmē domāt uz priekšu un attiekties no ierastā, lai sasniegtu savus mērķus.

Finansējums, lai uzsāktu savu biznesu, ir ļoti svarīgs. Bet lai tiktu pie aizdevuma, nepieciešams arī savs starta kapitāls. Sākot “KnK Coating” uzņēmumu, tajā tika ieguldīti visi līdzekļi, kas vien bija pašiem tā dibinātājiem pieejami, pārdodot visu, kas ikdienā varētu būt nepieciešams – tajā skaitā transportlīdzekļi. Tomēr, kā bieži vien izrādās, ar to ir par maz, lai uzsāktu nopietnu biznesu un nodrošinātu tā attīstības iespējas. Lai jauns uzņēmums spētu augt un paplašināties, par to jādomā katru dienu un vairākus soļus uz priekšu.

Kad nācās secināt, ka ar pašu līdzekļiem nepietiek, uzņēmuma īpašnieki pēc aizdevuma vērsās ALTUM un saņēma atbalstu Starta programmas ietvaros. Savukārt, uzņēmuma sākotnējiem plāniem īstenojoties un redzot iespēju tālākai attīstībai, lieti noderēja ALTUM MVU izaugsmes aizdevumu programmā pieejamais finansējums.

ALTUM piedāvātā starta programma biznesa uzsācējiem ir aizdevums ar izdevīgiem nosacījumiem, ja tiek plānots uzsākt biznesu vai ir dibināts uzņēmums pēdējo 3 gadu laikā.

Tiek piedāvāts aizdevums investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem līdz 150 000 EUR kopējā apjomā – dzīvotspējīgu biznesa projektu īstenošanai uz termiņu līdz 8 gadiem. Šādas starta programmas mērķis ir veicināt iedzīvotāju iesaistīšanos komercdarbībā un palielināt komersantu iespēju saņemt finansējumu aizdevuma veidā komercdarbības uzsākšanai.

Savukārt ALTUM MVU izaugsmes aizdevumu programma ir aizdevums investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem ar samazinātām nodrošinājuma prasībām un iespēju saņemt aizdevuma procentu likmju subsīdiju vai garantiju. Izaugsme jauniem uzņēmumiem ir ļoti nepieciešama, lai spētu gan turpināt veiksmīgi uzsākto biznesu, gan virzīties uz priekšu, kas ir ārkārtīgi nozīmīgi biznesā – turpināt attīstīties un veicināt izaugsmi.

ALTUM MVU izaugsmes aizdevumu programmas mērķis ir finansēt uzņēmumu un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību attīstību situācijās, kad nav pieejams kredītiestāžu finansējums paaugstināta riska dēļ.

“KnK Coating” tagad ir nopietns metālapstrādes uzņēmums, kas sniedz plašu klāstu ar nepieciešamajiem pakalpojumiem, lai realizētu klientu vēlmes, vai tas būtu viens vai vairāki pakalpojumi, tā būtu viena detaļa vai vesela sērija, neliels korpusa izstrādājums vai vesela konstrukcija, piedāvājot konkurēt spējīgu cenu, garantējot attieksmi un kvalitāti.