Gultas veļa zīdaiņiem: ko darīt, lai pirmais miegs būtu vēl saldāks

bērnu gultasveļaPirmo dzīves gadu, bērns, lielāko laika daļu pavada gultiņā, tāpēc tas nav pārsteigums, ka viens no visvairāk vecākus interesējošs jautājums ir, kā sagatavot piemērotu, ērtu un drošu bērna gultu: kādu iegādāties matraci, kāda gultas veļa zīdaiņiem ir nepieciešama, un to, kā izvēlēties pareizu spilvendrānu, un visbeidzot – kā kopt gultas veļu,lai tā vienmēr izskatās kā jauna?

Internetveikala 220.lv, bērnu gultas veļas pārdošanas pārstāvji, kuri ar to nodarbojas jau  vairākus gadus, apgalvo, ka sakomplektēt un uzturēt mazuļa gultiņu nav tik grūti, kā tas var likties pirmajā acu uzmetienā. Tikai jānoskaidro iepriekš, kā to darīt pareizi.

Gultiņas sagatavošana – no matrača līdz gultas veļai

Gultas sagatavošana sākas ar matrača izvēli. Matrači tirgū ir ļoti atšķirīgi, tie atšķiras pēc  lieluma, pārvalka materiāla tipa, pildījuma veida, un līdzīgi. Ideālā gadījumā, ja Jūsu bērna matrača pildījums būtu izturīgs pret putekļu ērcītēm, prealerģisks, elpojošs. Turklāt pirmajā dzīves gadā bērnu vislabāk nodrošināt ar elastīgu un mīkstu poliuretāna putu matraču pildījumu ar cik vien iespējams dabīgu pārvalku.

Nākamais solis – ūdensnecaurlaidīgs matrača pārklājs. Šis slānis aizsargā matraci no mitruma iekļūšanas, vai jebkura cita smērējuma un nodrošina sausu Jūsu mazuļa ādu. Pārklājam vajadzētu būt izgatavotam no dabīga, mīksta auduma, nodrošinot, ka Jūsu mazuļa āda pastāvīgi elpos, nesvīdīs un nebūs iekaisusi.

Sagatavotu un aizsargātu no mitruma matraci jānosedz ar palagu. Lai izvairītos no nepārtrauktas palaga slīdēšanas un kārtošanas, ir ieteicams izvēlēties palagu ar gumiju – tādējādi palags cieši ieskaus matraci, nekad neslīdēs un paliks savā vietā, tādējādi samazinot Jūsu rūpes un atvieglojot ikdienu.

Šajā posmā atliek izvēlēties gultas piederumus un aksesuārus. Zīdaiņu gultas veļai jābūt pildītai ar dabīgiem materiāliem, kas segā un spilvenā novērstu putekļu ērcīču un citu mikroorganismu vairošanos, nekādu kaitīgu ķimikāliju un alergēnus saturošu šķiedru Tā var būt dabīga pūka, vilna vai īpaša mikrošķiedra. Gultas veļas virskārtai tāpat jābūt šūtai no dabīgiem materiāliem, labāk simtprocentīgas kokvilnas.

Gultas veļas komplektam, kas sastāv no segas pārvalka un spilvendrānas, arī būtu jābūt izgatavotam no dabīgām šķiedrām, vēlams kokvilnas. Spilvendrānas ir ieteicams izvēlēties mierīgos toņos, labāk pasteļtoņos, kas nomierina mazuli, un tas neizraisa nepatīkamas emocijas.

 Veļas kopšana

Pat rūpīgi sagatavotajā un pabeigtajā gultiņā Jūsu bērns jutīsies ērti un patīkami tikai tajā gadījumā, ja gultas veļa tiks pastāvīgi uzraudzīta. Lai saglabātu iegādātās gultas veļas un apvalku augstu kvalitāti un izmantotu to tik ilgi, cik iespējams, ir nepieciešams pievērst uzmanību tam, kā par to rūpēties pareizi.

“Bieži vien ir pieņemts, ka kopšana ierobežojas ar veļas vēdināšanu laukā, biežu gultas veļas maiņu un mazgāšanu” – saka pigu.lt profesionāļi. “Protams, šāda kopšana ir labāka nekā nekāda, bet tas, diemžēl nepalīdzēs nodrošināt ilgtermiņa augstu kvalitātes stāvokli, un turpmāku ilgtermiņa lietošanu.” – viņi skaidro. Tātad, kā to darīt pareizi?

Dabīgās vilnas gultas veļas aprūpe ir viena no vienkāršākajām – tīrīšanai dažreiz pietiek apsmidzināt to ar ūdeni vai putām un noķemmēt ar suku. Īpaši apstrādātu vilnas gultas veļu var mazgāt automātiskajā veļas mašīnā, bet šajā gadījumā ir nepieciešams izmantot īpašu mazgāšanas līdzekli, jo parastais veļas pulveris ir kaitīgs vilnai un izraisa tās savelšanos.

Dabisko pūku vai spalvu gultas veļu ir nepieciešams pastāvīgi vēdināt un purināt, turklāt, ir ieteicams tīrīt to ķīmiski, šādi saglabājot dabiskā pildījuma struktūru. No otras puses, ja jūs tomēr esat izvēlējies tīrīt gultas veļu mājās, izmantojiet lielu ūdens daudzumu, izmantojot nelielu daudzumu šķidrā mazgāšanas līdzekļa. Izmazgātu segu un spilvenu ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk izžāvēt.

Ne mazāk svarīgi ir pareizi rūpēties par pašas gultas veļas kopšanu un visiem gultas veļas pārvalkiem, kam, kā minēts iepriekš, jābūt tikai no dabīgiem materiāliem, labāk kokvilnas. Kā zināms, jo audums ir plānāks, jo rūpīgāk un centīgāk nepieciešams to kopt, tad ilgu laiku varēsiet izbaudīt skaisto pārvalku audumu.

Vislielākā ir kokvilnas gultas veļas problēma – ātri izbalojošas krāsas. Šī iemesla dēļ ir svarīgi pievērst uzmanību tam, kā gultas veļa tiek mazgāta. Gaišu, pasteļtoņu veļu var mazgāt līdz 60 grādiem, bet spilgtākas krāsas veļu (kas bieži vien ir visproblemātiskākā) jāmazgā temperatūrā ne augstākā par 40 grādiem, jo pretējā gadījumā tā var izbalēt. Turklāt, lai saglabātu auduma krāsu, svarīgi ir to mazgāt atsevišķi no citas veļas un rūpīgi izvēlēties mazgāšanas līdzekļus. Gan krāsaino, gan balto kokvilnas gultas veļu ir ieteicams mazgāt izgrieztu uz “kreiso” pusi.

Tīra, kopta un vēdināta dabiskās šķiedras gultas veļa mazuļiem – ir Jūsu mazuļa salda miega atslēga. Atcerieties, svarīgi ir ne tikai sakomplektēt Jūsu mazuļa gultiņu, bet arī pienācīgi to kopt. Vienmēr pārliecinieties, ka gultas veļai nav īpašas mazgāšanas prasības, un, ja ir – obligāti tās ievērojiet. Bez tam, bieži mainiet gultas veļu, mazgājot izvēlēties piemērotus mazgāšanas līdzekļus un cik bieži vien iespējams vēdiniet veļu. Tikai tas būs pietiekami, lai nodrošinātu drošu, jauku, mierīgu un laimīgu Jūsu bērna miegu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *