Praktiski padomi, kas tev palīdzēs lietot smaržas pareizi!

padomi smarzu iegadeiSmaržu pirkšana ir ļoti specifisks pasākums. Viena no sliktākajām dāvanām, ja vien ļoti labi nepazīstam cilvēku, var būt smaržas. Katrs izvēlas to aromātu, kas viņa raksturam, personībai un degunam šķiet vistīkamākais. Un bieži vien var būt tā, ka plauktiņā stāv vairāk nekā viena smaržu pudelīte – vairākas, atšķirīgas. Nekā neparasta tur nav, tas nozīmē vien to, ka, reizēm, dažādiem apstākļiem, pasākumiem vai noskaņojumam piemērotākas būs atšķirīgas smaržas.

Smaržas ir ne tikai pareizi jānopērk, bet arī pareizi jālieto. Un, lai gan teorijā šķiet, ka ļoti labi zinām, kā lietot smaržas, ir daži knifiņi, kas aromātu padarīs noturīgāku, spēcīgāku vai tieši pretēji – vieglāku, atkarībā no nepieciešamības. Pirms pērkam smaržas, noteikti jāatceras daži sīki padomi – smaržas jāizvēlas, pamatojoties uz to, kā tās smaržo uz tava, nevis cita cilvēka ķermeņa. Tieši tāpēc vislabāk smaržas pirkt pašam sev, nevis kādam kā dāvanu, lai cik arī pārliecināti par otra cilvēka gaumi mēs nebūtu. (Ja nu vienīgi ir konkrēts zīmols, smaržu nosaukums, kas vienmēr ir dāvanas saņēmēja smaržu skapīti). Pērkot smaržu jāatceras, ka smaržas uz ādas pēc kāda laika maina savu aromātu, tādēļ pirms iegādes tās jānotestē. Iespējams pat smaržu labāk nepirkt pirmajā dienā – dodamies uz veikalu, notestējam smaržu un vēlāk, dienas gaitā, kad saprotam, vai smarža patiešām ir tīkama, varam doties to iegādāties. Nevajadzētu pirkt smaržas tad, kad ķermenis atrodas pārmaiņu fāzē, piemēram, grūtniecības laikā, jo tad notiek hormonālas izmaiņas, kas maina maņu uztveri, it sevišķi ožas uztveri. Vērtējot smaržu noturīgumu un aromāta spēcīgumu, vajadzētu atcerēties arī par dzīvesvietas klimatu un gadalaiku — silti un mitri apstākļi smaržu pastiprinās, turklāt tā ātrāk iztvaikos, savukārt vēsā laikā smarža turēsies ilgāk.

Smaržas ne tikai pareizi jānopērk, bet arī pareizi jālieto. Sākumā – ievēro likumu “mazāk ir vairāk”, lai smaržas pievērstu uzmanību, nevis atbaidītu. Smaržas jāuzpūš uz ķermeņa virzienā no apakšas uz augšu, tas ļaus tām saglabāties ilgāk. Pēc smaržu izsmidzināšanas svarīgi ļaut tām nožūt, tādējādi veicinot to uzsūkšanos ādā. Pretējā gadījumā tās ātrāk no ādas noberžas un izgaro.

Mūsdienās pastāv ļoti daudz dažādu šampūnu, kondicionieru, dušas želeju, ķermeņa krēmu un citu produktu, ko ikdienā lietojam, tāpēc vajadzētu pievērst uzmanību to smaržu aromātiem — vai to smaržu nianses būtiski neatšķiras no īstajām smaržām? Atšķirības radīs īstu „smaržu kokteili”, matus un ādu attīrošo un jo īpaši kopjošo līdzekļu aromātus ieteicams pielāgot smaržām vai izvēlēties viena zīmola produktus.

Pati galvenā – smaržu uzklāšana. Ja smaržu pudelītei nav speciāla izsmidzinātāja, tad uzklāj aromātu uz pirkstu galiem un iemasē pulsa zonās — plaukstu un elkoņu locītavās, uz kakla, krūtīm, aiz ausīm, aiz ceļiem un augšstilbu iekšpusē. Bet, ja smaržu flakonam ir izsmidzinātājs, izsmidzina tās pulsa zonās, turot aptuveni 30 cm attālumā no ķermeņa. Tāpat pazīstama un sen atzīta metode ir smaržu mākoņa veidošana, smaržas izsmidzinot 2-3 reizes un izejot tam cauri.

Smaržas jāprot ne tikai lietot, bet arī pareizi uzglabāt. Lielākoties smaržas ir derīgas aptuveni trīs gadus pēc to atvēršanas. Tās nevajadzētu glabāt karstās telpās vai tiešā saules gaismā. Odekolonus un tualetes ūdeņus pat labāk glabāt ledusskapī.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *