Cik izmaksās zobu implanti?

zobu implantiDzīve ir neparedzama, un mēdz gadīties, ka neveiksmīgas situācijas, piemēram, traumas, rezultātā, gadās zaudēt vienu vai vairākus zobus. Bet, kā jau mēs visi zinām, zobi ir daļa no cilvēka tēla, kā arī tie pilda vairākas ļoti svarīgas funkcijas mūsu organismā. Šo iemeslu dēļ, zaudētā zoba vietu nevajadzētu atstāt tukšu. Lai to aizpildītu, iespējams izmantot mūsdienās izplatītās implantēšanas iespējas. Zobu implanti tagad ir pieejami ikvienam, kurš vēlas pilnvērtīgi smaidīt, nebaidoties par savu izskatu. Aplūkosim, kas ir zobu implanti, un cik maksā to ievietošana.

Uzreiz pēc tam, kad izrauts viens vai vairāki zobi, speciālisti iesaka izmantot pagaidu protēzi. To izgatavo jau pirms zoba izraušanas. Tiek noņemts nospiedums un izgatavota platīte, kas būs jānēsā līdz sadzīs brūce izrautā zoba vietā, un noformēsies jauns kauls. Kad šī vieta būs sadzijusi, būs iespējams apdomāt turpmākās iespējas. Pagaidu protēzes izgatavošana izmaksā aptuveni 150 eiro.

Ja gadījies traumēt vai zaudēt priekšzobu, ir iespējams “ielīmēt” pagaidu zobu, tomēr šī varianta izmantošana ir atkarīga no pacienta sakodiena, tāpēc to, vai veikt šādu procedūru, vajadzētu rūpīgi izvērtēt.

Vēl viena iespēja, kā aizpildīt tukšo vietu mutē, it, liekot tiltu. Tas ir kronim piekārts zobs, kura ievietošanā tiek iesaistīti arī tukšajai vietai blakus esošie, veselie zobi. Šāda risinājuma izmantošana izmaksā apmēram 300 – 800 eiro, un cena ir atkarīga ne tikai no atjaunošanas veida, bet arī pašu ārstu piedāvātajiem pakalpojumiem.

Modernākais zobu atjaunošanas veids, kuru izmanto arvien vairāk cilvēki, ir zobu implanti. To ievietošanas procesā nekādā veidā netiek ietekmēti citi zobi, tādēļ tie nezaudē ne savu formu, ne arī izskatu. Pilno zoba konstrukciju iespējams redzēt pēc aptuveni 3-6 mēnešiem, jo tā uzstādīšana notiek pakāpeniski. Vispirms kaulā tiek ievietots implants. Kad tas ieaudzis, uz šīs mākslīgās saknes balsta kroni, kuram visbiežāk ir keramikas pārklājums. Uzzini, cik izmaksās zobu implanti?

Jāņem vērā, ka šī procedūra nav vienkārša un ātri paveicama, līdz ar to arī izmaksas arī ir augstākas. Zobu implantu ievietošanas cena svārstās ap 2000 eiro. Tā kā šis ir nozīmīgs ieguldījums, pirms procedūras veikšanas, izpētiet, kurā zobārstniecības klīnikā jūs vēlaties to darīt, jo ir svarīgi, lai implantēšana notiktu pareizi. Par spīti cenai, to pilnībā kompensē rezultāts, jo implants nemaz neatšķiras no dabīgā zoba nedz izskata, nedz sajūtas ziņā. Īsā laikā jūs pie tā būsit tā pieraduši, ka aizmirsīsit, ka tas nav īsts.

Protams, der atcerēties, ka ikviena cilvēka zobu novietojums un žokļa forma ir atšķirīga, līdz ar to arī procedūras veikšanas ilgums, izmaksas un pats process nekad visiem nebūs vienāds. Svarīgākais, ko vajadzētu izdarīt pirms procedūras – vaicājiet visus interesējošos jautājumus speciālistam, lai tas jums izstāsta par to, kādas var būt iespējamās blakusparādības, un kādi piesardzības pasākumi jāievēro pēc zobu implantu ievietošanas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *