Santehnikas izvēle mājoklim

santehnikas detaļasUzsākot remontu mājoklī, vai vismaz sākot to plānot, nepieciešams padomāt par neskaitāmi daudz dažādiem sīkumiem, detaļām un lietām, kuras remonta procesā būs ārkārtīgi svarīgas. Diemžēl, bieži vien mēdzam piemirst par dažādiem it kā sīkumiem, un tikai tad, kad remonts jau pusceļā, sastopamies ar dažādiem šķēršļiem, jo nebijām par lietām iedomājušies laicīgi. Protams, lielākoties visas aizķeršanās ir iespējams risināt, ar lielāku vai mazāku piepūli, bet labāku taču būtu, ja šādu aizķeršanos nebūtu nemaz, vai arī to būtu krietni mazāk. Veikt remontu mājās pašam – tas ir īsts varoņdarbs. Un, lai gan vienkāršāk ir nolīgt speciālistu, vīrietim mājās tomēr ir goda lieta pašam tikt galā ar sīko santehniku, dažādām detaļām un citām sīkām remonta lietām.

Pilošu krānu, nestrādājošu tualetes skalojamo kasti un dažādus citus santehnikas sīkumus – vīrietis mājās lepojas, ja spēj ar šīm lietām tikt galā pats. Tāpēc arī no paša sākuma, remonta laikā, santehnikai neapšaubāmi ir liela nozīme ikvienā vannas, dušas vai virtuves interjerā un funkcionalitātē. Tieši santehnikas detaļas ir tās, ko lietojam ikdienā, pat vairākas reizes, tāpēc tās izvēlamies ne tikai dizaina dēļ, bet arī to lietošanas ērtuma un ilguma dēļ.

Santehnikas izvēle dažādos veikalos šobrīd patiešām ir tiešām plaša. Tie piedāvāti dažādu ražotāju un veidu, krāsu un formu, materiālu un cenu ziņā atšķirīgi produkti. Atliek vien lielajā piedāvājumu klāstā atrast savam mājoklim piemērotākos.

Visbiežāk, veicot remontu, santehniku iegādājamies, plānojot tās kalpošanas ilgumu vairāku desmitu gadu garumā. Tāpēc ir vērts ar izvēli nesteigties un izskatīt dažādas iespējas, kā arī konsultēties ar speciālistiem, kas ieteiks konkrētajam mājoklim piemērotākos risinājumus.

Jau remonta sākumā vajadzētu izplānot, ko tieši un kādu santehniku vēlamies iekārtot vannasistabā un virtuvē un visu nepieciešamo santehniku sagādāt vienlaicīgi. Ja tad nav gluži iespējams, tad vajadzētu vismaz ieplānot tās izmērus un detaļas konkrētiem produktiem, lai vēlāk negadītos situācijas, ka vēlamais ūdens maisītājs neder vai izlietnei nepietiek vietas.

Santehnikas izvēlē patiešām var piemērot teicienu par skopo, kurš maksā divreiz. Protams, piedāvājumā ir gan ļoti lēti produkti, gan nesamērīgi dārgi produkti, kuri gatavoti no ļoti ekskluzīviem materiāliem. Tas nenozīmē, ka vannasistabā nepieciešama marmora izlietne ar sudraba ūdens maisītājiem. Santehnikas cena lielā mērā nosaka kvalitāti, kas gan nav tiešā veidā attiecināms uz ļoti ekskluzīvu un dārgu santehniku. Tomēr izvēloties pašu lētāko un vienkāršāko risinājumu – tad jārēķinās, ka jau pēc gada vai diviem nāksies šādas tādas detaļas mainīt un uzlabot.

Vērtējot pēc dizaina, klasiskākā santehnikas krāsa ir balta, bet praktiski visi santehnikas priekšmeti tiek piedāvāti arī citās krāsās, kas var kalpot par īpaši interesantu akcentu.

Tieši tāpat kā ar laicīgu plānošanu un santehnikas iegādāšanos laicīgi un visu kopā, izvēli ietekmē arī tai atvēlamās telpas lielums. Domājot par vannas istabas iekārtojumu, galvenais domāt, lai viss būtu funkcionāls.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *