Mobilais vai stacionārais kondicionieris, ko labāk izvēlēties?

kondicionieriKarstāks laiks nozīmē arī to, ka mūsu dzīvokļos, mājvietās vai ofisos būs diezgan karsti. Tieši tāpēc nepieciešams padomāt par gaisa kondicioniera iegādi. Atliek tikai jautājums kāda veida kondicionieri iegādāties. Ir pieejami gan mobilie, gan arī stacionārie gaisa kondicionieri. Par to, kurš no šiem abiem variantiem varētu būt piemērotākais tieši Tavai situācijai, uzzināsi rakstā. Mēģināsim kopīgi saprast, kādi ir katra kondicioniera plusi un mīnusi.

Kā jau var noprast, stacionāro kondicionieri no mobilā kondicioniera atšķir tas, ka to nav iespējams pārvietot. Šādi kondicionieri sniedz diezgan lielu aukstās gaismas plūsmu, tāpēc cilvēki to bieži izvēlas. Salīdzinot ar mobilajiem kondicionieriem, šie kondicionieri izmaksu ziņā ir dārgāki, bet efektīvāki, savukārt mobilie kondicionieri ir lētāki, bet to jauda nav tik liela. Bieži vien stacionārie gaisa kondicionieri ir lieli un tos parasti piekarina pie sienas.

Dažādi kondicionieri atrodami šeit: http://220.lv/lv/majai-un-remontam/klimata-kontrole/mobilie-gaisa-kondicionieri

Savukārt mobilā kondicioniera priekšrocība ir tāda, ka to ir iespējams diezgan viegli pārvietot no vienas telpas uz citu, jo tam ir nepieciešam tikai viena caurulīte, kas iziet uz āru. Atšķirībā no stacionārā kondicioniera, šis kondicionieris atdzesē gaisu turpat telpas iekšpusē, savukārt stacionārais to dara ārā. Protams, ir pieejami arī pārvietojamie kondicionieri ar divām caurulēm, bet to cena attiecīgi ir augstāka. Mobilie gaisa kondicionieri būs noderīgi tādās situācijās, ja bieži vien nākas pārvākties, vai arī, piemēram, biroja telpas tiek īrētas, tādā veidā būs iespējams ļoti ērti gaisa kondicionieri paņemt sev līdzi, kad beigsies īres līguma termiņš. Protams, jāņem vērā arī tas, ka salīdzinot ar stacionārajiem gaisa kondicionieriem, mobilie gaisa kondicionieri izdalīs lielāku skaņu, kā arī tie būs neefektīvāki par stacionāro gaisa kondicionieri.

Tomēr jāatceras, ka vasara Latvijā ir tikai 3 mēnešus, un ne visus šos 3 mēnešus ir milzīgs karstums. Tāpēc iespējams, ka nemaz nav nepieciešams izdot lielu naudas summu, lai iegādātos stacionāro gaisa kondicionieri. Protams, ja gaisa kondicionieri nepieciešami dažādās fabrikās vai piemēram restorānu virtuvēs, tad nepieciešams ļoti jaudīgs kondicionieris. Savukārt, ja tas ir nepieciešams savai lietošanai mājās vai birojā, diezgan labi varēsi iztikt arī ar mobilo gaisa kondicionieri. Šāds kondicionieris spēs lieliski veldzēt, kā arī jau minējām, ka šāda kondicioniera uzstādīšana neprasa milzīgas pūles. Savukārt stacionārā gaisa kondicioniera uzstādīšana ir vairāk komplicēta, jo nepieciešamas daudzas skrūves un nepieciešams to kārtīgi uzstādīt. Bieži vien ir nepieciešams piesaistīt zinošu speciālistu, kas spēs to piestiprināt pie sienas. Tas noteikti arī izšķirs to, kuru gaisa kondicionieri labāk iegādāties. Noteikti, ja iegādājies to mājas vajadzībām, tad iesakām iegādāties mobilo gaisa kondicionieri, jo varēsi to arī pārvietot. Savukārt komplicētākām telpām iesakām iegādāties stacionāro, jaudīgo gaisa kondicionieri!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *