Vieglā tievēšana vasaras periodā

tievēšanaParasti pieņemts domāt, ka vislabākais gadalaiks svara zaudēšanai ir pavasaris. Mums šķiet, ka šādi sagatavosim savu ķermeni vasarai un pludmales sezonai. Tomēr nereti saskaramies ar grūtībām plānotā piepildīšanā, jo mainīt ierasto ēšanas ritmu pavasarī nemaz var nebūt tik viegli. Kāpēc tā ir un kādēļ patiesībā tieši vasara ir vislabākais laiks vieglai un efektīvai tievēšanai? Uz šiem jautājumiem meklēsim atbildes raksta turpinājumā.

Kad pienāk pavasaris, žurnāli ir pilni ar padomiem par svara zaudēšanu, bet tiem blakus lasītājiem tiek ziņots par iespējamo pavasara nogurumu, kas saistās ar sezonai raksturīgo vitamīnu trūkumu. Ja aizdomājamies rūpīgāk, šīs divas ziņas ir mazliet pretrunīgas – organismam, kurš jau tā ir ziemas novājināts, tiek ieteikta svara zaudēšana, ierobežojot diētu. Šis arī varētu būt viens no iemesliem, kāpēc pavasara tievēšana var nebūt sekmīga. Ja mums pietrūkst vitamīnu un uzturvielu, nesabalansējot ēdienkarti, būs grūti pavasarī atteikties no liekā.

Ņemot vērā iepriekš minētos iemeslus, dietologi iesaka svara zaudēšanai labāk izvēlēties laiku, kad apkārt dabā  vitamīnu ir pa pilnam, bet laikapstākļi un dzīves ritms ir atbilstošāki šim mērķim. Kāpēc tieši vasarā notievēt ir vieglāk? Karstā laikā mums gluži dabiski samazinās ēstgriba, īpaši mazāks kļūst trekno ēdienu patēriņš, jo tie šādos laikapstākļos vien rada papildu smaguma sajūtu. Kad ārā ir tik silti, mēs sākam arī vairāk dzert ūdeni (galvenais to neaizvietot ar saldinātiem gāzētiem dzērieniem). Tāpat laukos vai tirgū pieejams plašs vietējo zaļumu un augļu klāsts. Ja vien piedomājam pie savas ēdienkartes, šādos apstākļos ir daudz vieglāk veidot jaunus ēšanas ieradumus.

Eksistē daži svarīgi padomi, ko atcerēties, ja tievēšana šobrīd ir aktuāls jautājums. Ir izpētīts, ka svarīgi ne vien tas, ko mēs ēdam, bet arī kā to darām. Mazliet sevi jāpavēro un jāmēģina ēst lēni un pārdomājot – vai tiešām joprojām esmu izsalcis un vai uzņemot šo papildu ēdienu nejutīšos pārēdies? Tāpat arī ūdens dzeršanā ir svarīgs laiks un ūdens daudzums, ko uzņemam. Ja vēlies atbrīvoties no liekā svara, īpaši tiek ieteikts izdzert divas glāzes ūdens no rīta, kā arī dzert tieši pirms un pēc ēšanas (bet ne ēšanas laikā).

Vasara ir dzīvesprieka un veselības gadalaiks – svarīgi vien mācēt izmantot sezonas dotās iespējas uzlabot mūsu pašsajūtu un izskatu!

Rakstu sagatavoja Apotheka.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *