Ērts matracis – viens no faktoriem, kas ietekmē saldu miegu!

matračiTo, cik kvalitatīvs būs miegs nosaka ne tikai tas, cikos mēs aizejam gulēt un cik stundas nakts laikā pavadām guļot, bet arī tas uz kāda matrača mēs pavadām nakti. Lai cilvēks izgulētos, ir nepieciešams labs, kvalitatīvs un ērts matracis. Ja izvēlies nepiemērotu matraci, tad miega kvalitāte noteikti samazināsies.

Vispirms noteikti padomā, vai Tu guli pareizi. Ļoti liela daļa cilvēku joprojām naktis pavada uz veciem un izgulētiem matračiem – šādi matrači nenāk par labu veselībai. Šādi matrači bieži vien izsauc reiboni, galvas sāpes, no rītiem cilvēks jūtas nīgrs un neizgulējies, lai gan pavadīja 8h miegā. Tāpat bieži vien nepareizi matrači veicina to, ka cilvēkam sākas problēmas ar kaklu, muguru.

Lai kārtīgi izgulētos ir nepieciešams atsperīgs un ne pārāk mīksts matracis. Pats galvenais ir tas, lai mugurkaulam būtu pilnīgs atbalsts. Bieži vien cilvēki ir pieraduši gulēt uz pārāk mīkstiem vai arī pārāk cietiem matračiem.

Iegādājoties labu matraci bieži vien cilvēki ilgu laiku nevar adaptēties pie jaunā matrača un saka, ka ar iepriekšējo bijis labāks miegs. Tomēr viss slēpjas ieraduma spēkā. Lai pierastu pie jaunā matrača ir nepieciešams laiks. Kā zināms, līdz 27 gadu vecumam cilvēka ķermenis vēl attīstās, tāpēc jauniešiem labāk izvēlēties cietāka tipa matraci. Tāpat cietāku matraci labāk izvēlēties sportiskiem cilvēkiem. Savukārt vecākiem cilvēkiem piemērots ir mīkstāks matracis. Ļoti svarīgi ir saprast arī to, vai Tev nav alerģijas pret putekļiem. Piemēram, matrači ar dabīgo polsterējumu uzklāj ļoti daudz putekļu. Ja Tev ir alerģija, tad vislabāk iegādāties porolona, lateksa, ūdens vai arī viskoelastīgos matračus. Iegādājoties piemērotāko matraci ir nepieciešams pievērst uzmanību arī tam, kādi ir paša cilvēka parametri: augums, svars. Matracim būtu jābūt piemērotam konkrētā cilvēka augumam un svaram, lai viņš tajā justos komfortabli.

Ir iespējams iegādāties dažādu veidu matračus. Viens no populārākajiem ir atsperu matracis. Tāpat ļoti populāri ir viendabīga materiāla mīkstie matrači, kā arī viskoelastīgie-siltumjutīgie matrači. Ja iegādāsies matraci, kurš ir aprīkots ar atsperēm, tad jāatceras, ka matrača kvalitāte būs tiešā mērā atkarīga tieši no atsperu kvalitātes. Cilvēki izvēlas atsperu matračus, jo tiem ir laba gaisa ventilācija karkasa iekšpusē. Savukārt matraču polsterējumam tiek izmantoti dažādi materiāli, piemēram, sintepons, porolons, kokvilna, arī dabīgā vilna, latekss un kokosšķiedra. Ļoti populāri mūsdienās ir arī ūdens matrači. Tie ir lieliski piemēroti cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar asinsriti. Šādiem matračiem gan ir arī trūkums – tajos nenotiek gaisa apmaiņa. Matraču piedāvājums ir ļoti plašs, tāpēc izvēlies sev piemērotāko matraci, kas ļaus iegūt patiešām kvalitatīvu miegu. Tā ir iespēja saglabāt ne tikai veselīgu miegu, bet arī uzlabot fizisko veselību. Guļot uz nepareiza matrača cilvēka ķermenis bieži vien cieš, jo tiek nodarīts kaitējums kaklam un mugurai. Ja pat cilvēks to neizjūt uzreiz, pēc laika šīs kaites atspēlēsies un tās tiks sajustas. Tieši tāpēc labāk uzreiz iegādāties kvalitatīvu matraci, kas palīdzēs iegūt veselīgu miegu un saglabās labu fizisko formu, nenodarot pāri mūsu ķermenim. Noteikti ik pēc laika pārbaudi vai matracis vēl kalpo labi un vai tas nav jānomaina pret jaunu matraci. Matraču cenu amplitūda un izvēles iespējas ir gana plašas, kas attiecīgi ļauj piemeklēt piemērotāko matraci tieši sev vai visai savai ģimenei!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *