Dārza nojumes – Kā izvēlēties?

dārza nojumeUrā! Ballīte! Tā – jāsapērk viss, ko nepieciešams likt galdā, jāsagriež salāti, jāsarūpē gaļa, jāpadomā par grilu … saraksts ir garš. Pēc tā viegli saprotams – tā būs dārza ballīte. Un tieši tad nomoka vislielākais jautājums – kā lai tieši uz plānoto ballītes laiku pasūtam ideāli siltu, saulainu laiku bez lietus? Nekādi – šādas tehnoloģijas vēl mums nav pieejamas. Toties ir vienkāršāks risinājums – dārza nojume. Turklāt, izturīga dārza nojume noder gan vēsā un lietainā vakarā, gan karstā vasaras dienā. Tās pasargās no sliktiem laikapstākļiem un radīs omulīgu sajūtu. Lai varētu izbaudīt lielisku atpūtu uz visiem simts procentiem, bez kvalitatīvas nojumes neiztikt!

Dārza nojumi varam izmantot gan lai sarīkotu jautrus dārza svētkus vai traku ballīti draugiem, vienkārši izbaudītu gardas pusdienas svaigā gaisā kopā ar saviem ģimenes locekļiem vai novietotu zem nojumēm dažādas dārza preces, saimniecības instrumentus un materiālus.

Nojumes pieejamas gan ar četrām sienām, sešām sienām, gan kukaiņu tīklu. Turklāt tās ražotas no tādiem izturīgiem audumiem kā poliesters un polietilēns, tām ir metāla, tērauda rāmji un rāvējslēdzēji – atliek vien izvēlēties tādu formu, izmēru un izskatu, kāda būs piemērotākā tieši mūsu dārzam.

Vislabākais laiks, kad noder dārza nojumes, ir vasarā – ap Jāņu svētku laiku. Zinot, ka Jāņos vislielākais risks, kad svētku pasākumu izbojās lietus, šāda nojume ir lieliska iespēja svinēt Līgo svētkus zem klajas debess, tomēr esot zem jumta.

Iegādājoties dārza nojumi, jāņem vērā ne tikai tās izmērs, kas ir viens no noteicošajiem kritērijiem, bet arī cauruļu biezums, jo no tā ir atkarīgs, cik izturīgs un stabila būs nojume. Jumta materiālam noteikti jābūt ūdens necaurlaidīgam. Un tā kā šādas nojumes lielākoties ir baltā vai zaļā krāsā, tās labi iederēsies jebkurā pagalmā vai dārzā.

Visbiežāk šādas dārza nojumes turam ārā vai nu tikai sezonai atbilstošā laikā, vai nu uzstādām dārzā tikai tad, kad tas nepieciešams – uz pasākumiem un dažādām plānotām pasēdēšanām. Tas ir gluži vienkārši, jo lielākoties šādas dārza nojumes ir viegli uzstādāmas. Tiesa, nepieciešami gan vismaz divi cilvēki, lai nojumi uzstādītu ātrāk un ērtāk, tomēr arī vienatnē šādu dārza nojumi uzstādīt var – tas prasīs vien nedaudz vairāk laika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *