Noderīgi padomi, kad jāizvēlas biroja krēsls

biroja krēsliKur mēs pavadām lielāko dienas daļu? Darbā! Un cik no mums darba dienu pavada sēžot  krēslā – paceļ rokas! Daudz! Biroja krēslā pavadām līdz pat desmit un vairāk stundām diennaktī. Tieši tāpēc tam, cik ērti jūtamies, visu dienu pavadot sēžot, ir ļoti liela nozīme. Respektīvi – biroja krēsls jāizvēlās ērts, komfortabls, ergonomisks un patīkams. Pareizi izvēlēts biroja krēsls paaugstinās gan darba produktivitāti, gan arī palīdzēs saglabāt labu veselību.

Pats pirmais un galvenais – meklējot un pērkot biroja krēslu nedrīkst to izvēlēties tikai pēc cenas. Kas lētāks, tas nebūt nenozīmē labāk. Uz savu veselību, ērtumu un muguras nesāpēšanu nevajag taupīt. Izvēloties krēslu jāpievērš uzmanība tā kvalitātei. Kvalitatīvs biroja krēsli nekad nemaksās ļoti lēti. Tas tomēr ir ilgtermiņa ieguldījums, un tieši tāpēc cenas faktoram nav jābūt galvenajam.

Katram biroja krēslam obligāti jābūt aprīkotam ar elkoņu balstiem. Tie ļauj atslābināt apakšdelmu muskuļus ilgstoši sēžot krēslā. Pirms krēsla izvēles un pirkšanas, pārbaudiet stiprinājuma kvalitāti, lētiem modeļiem elkoņu balsti pēc 2 – 3 mēnešiem var izkustēties, kas savukārt sāks lietotāju un sēdētāju kaitināt. Svarīgi ir arī tas, no kāda materiāla ir izgatavoti riteņi, lai tie nesabojātu grīdas segumu un krēslā būtu ērti un vienkārši pārvietoties.

Izvēloties biroja krēslu mums noteikti būs konkrētas ērtuma prasības. Lai izvairītos no problēmām ar mugurkaulu, krēslam ir precīzi jāatkārto sēdošās personas pareiza stāja. Ilgi sēžot nepareizi un neērti tiek nodarīts neatgriezenisks kaitējums mugurai. Sēžot krēslā, kājām ir jābūt novietotām uz grīdas, ceļgaliem jābūt saliektiem 90 grādu leņķī, bet krēsla atzveltnei jāatbalsta mugura atbilstoši tās anatomiskajiem izliekumiem. Vēlams, lai krēsla augstums būtu regulējams. Piebīdot krēslu pie galda, rokām ir jāatbalstās pret galdu 90 grādu leņķī.

Eksistē daudz krēslu modeļu, veidu un arī pildījumu materiālu. Nereti, pēc izskata viens un tāds pats krēsls var stipri atšķirties ne tikai pēc cenas, bet arī ievērojami atšķirties pēc izmēriem, porolona kvalitātes, tā izturības, biezuma un tā tālāk. Ar roku uzspiediet uz krēsla sēdekļa, ja bez piepūles izdodas izspiest to līdz karkasam, tad šādu krēslu labāk nepirkt. Pavisam drīz pildviela deformēsies un sēdēt uz krēsla kļūs arvien neērtāk, līdz vispār neiespējami.

Visbiežākos biroja krēslu apšuvumu materiālus var sadalīt trīs grupās: āda, ādas aizvietotājs un audums. Āda ir dabīgs materiāls, kas tiek izmantots biroja krēslu apdarei. Caur porām āda izlaiž cauri skābekli un neļauj sēdošā mugurai svīst. Vienīgais ādas mīnuss – gana augstā cena.

Ādas aizvietotājs toties ir mākslīgs sintētisks materiāls. Tas ir gan izturīgs, gan elastīgs un arī izskatās solīdi. Bet sintētika, kā zināms, neelpo. Toties šāda krēsla cena būs krietni zemāka nekā krēslam no dabīgas ādas.

Auduma apšuvums biroja krēslam ir lieliska alternatīva ādai. Tādi krēsli vairāk paredzēti lielai slodzei, jo darbinieki pastāvīgi atrodas kustībā. Attiecīgi arī cena ir zemāka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *